Index of Presenters


Session

Student

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Briaana Abasta

Drama

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Sami Abdelghani

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #305

1:30 - 2:50 PM

Dina Abdo

Biological Sciences

Oral Session II

Moss Cove B

4:00 PM

Marwa Aboubaker

African American Studies/ Comparative Literature

Poster Session ~ #25

1:30 - 2:50 PM

Vivek Abraham

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #368

1:30 - 2:50 PM

Meline Abramyan

Psychology

Poster Session ~ #340

1:30 - 2:50 PM

Meline Abramyan

Psychology

Poster Session ~ #141

1:30 - 2:50 PM

Ryan Abrigo

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay A

3:20 PM

Ryan Abrigo

Biological Sciences

Poster Session ~ #354

1:30 - 2:50 PM

Robert Aceves

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Balboa Island A

8:30 AM

Veronica Acosta

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove A

8:50 AM

Arina Adourian

Biological Sciences

Poster Session ~ #23

1:30 - 2:50 PM

Yepraksia Agazaryan

Biological Sciences

Poster Session ~ #366

1:30 - 2:50 PM

Maral Aghvinian

Psychology

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:20 PM

Arianna Aguero

Political Science

Oral Session I

Newport Beach B

9:30 AM

Janelle Agustin

Public Health Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

3:00 PM

Tasnim Ahmed

Biomedical Engineering

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Sahira Akram

Political Science

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Jeffrey Akune

Biological Sciences

Poster Session ~ #333

1:30 - 2:50 PM

Usman Alam

Biological Sciences

Poster Session ~ #126

1:30 - 2:50 PM

Usman Alam

Biological Sciences

Oral Session I

Crescent Bay B

8:50 AM

Jonathan Alaniz

Chemistry/ Human Biology

Poster Session ~ #121

1:30 - 2:50 PM

Nadeem Albadawi

Biological Sciences

Poster Session ~ #127

1:30 - 2:50 PM

Abdel Albakri

Biological Sciences

Poster Session ~ #122

1:30 - 2:50 PM

Abdel Albakri

Biological Sciences

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Juan Alcocer

Biological Sciences

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:30 AM

Zachary Aldana

Music

Poster Session ~ #402

1:30 - 2:50 PM

Katerine Alegria

Education Sciences/ Sociology

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Sharina Dyan Alejo

Biological Sciences

Poster Session ~ #60

1:30 - 2:50 PM

Sharina Dyan Alejo

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Faizal Ali

Biological Sciences

Poster Session ~ #61

1:30 - 2:50 PM

Minnaal Ali

Biological Sciences

Poster Session ~ #287

1:30 - 2:50 PM

Nujhat Ali

Biological Sciences

Poster Session ~ #288

1:30 - 2:50 PM

Nujhat Ali

Biological Sciences

Poster Session ~ #18

1:30 - 2:50 PM

Amni Al-Kachak

Biological Sciences

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Jocelyn Almora

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay C

4:40 PM

Jocelyn Almora

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay C

10:10 AM

Yara Altaher

Public Health Sciences

Oral Session I

Crescent Bay C

8:50 AM

Natalie Ambriz

Chemistry

Poster Session ~ #119

1:30 - 2:50 PM

Rene Amel Peralta

Chemistry

Oral Session II

Balboa Island B

3:20 PM

Lydia Ameri

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Lydia Ameri

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #114

1:30 - 2:50 PM

Neiki Amiri-Razavian

Biological Sciences

Poster Session ~ #16

1:30 - 2:50 PM

Kristen Ampig

Biological Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Dalia Anderton

Drama

Oral Session II

Crescent Bay C

3:00 PM

Christabel Andrade

Chicano/Latino Studies/ Film & Media Studies

Oral Session II

Emerald Bay E

3:00 PM

Jacqueline Angsono

Chemistry

Oral Session II

Emerald Bay E

3:40 PM

Mercedeez Aquino

Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

9:50 AM

Janna Arabikatbi

Public Health Policy

Oral Session II

Crescent Bay C

4:20 PM

Rina Arce

Chicano/Latino Studies

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:40 PM

Jason Arceneaux

International Studies/ Political Science

Oral Session II

Crescent Bay A

3:40 PM

Michelle Armendariz

Biological Sciences

Poster Session ~ #138

1:30 - 2:50 PM

Michelle Armendariz

Biological Sciences

Oral Session I

Balboa Island B

9:10 AM

Hamza Atcha

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #36

1:30 - 2:50 PM

Naomi Atkin

Genetics

Oral Session I

Moss Cove B

8:30 AM

Cheryl Au

Film & Media Studies/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove A

8:30 AM

Emma Austin

English

Poster Session ~ #311

1:30 - 2:50 PM

Marcelo Autran

Computer Science

Poster Session ~ #48

1:30 - 2:50 PM

Brenda Avalos

Social Science

Oral Session II

Aliso Beach B

4:00 PM

Ricardo Avelar

Anthropology

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Alejandro Avina

Biological Sciences

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Alejandro Avina

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach A

8:50 AM

Jasmine Awadallah

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #172

1:30 - 2:50 PM

Andrew Ayad

Biological Sciences

Poster Session ~ #3

1:30 - 2:50 PM

Matine Azadian

Anthropology/ Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove C

3:00 PM

Matine Azadian

Anthropology/ Biological Sciences

Poster Session ~ #225

1:30 - 2:50 PM

Furzan Azam

Chemistry

Poster Session ~ #215

1:30 - 2:50 PM

Sarah Azer

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Wenmar Badbada

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #21

1:30 - 2:50 PM

Al Anoud Baddour

Biological Sciences

Poster Session ~ #356

1:30 - 2:50 PM

Bahara Baghkhanian

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Sahara Bahramian

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Danny Baldo

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #63

1:30 - 2:50 PM

Ovsanna Balian

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Ross Balucanag

Biological Sciences

Oral Session I

Newport Beach A

10:10 AM

Diana Bandak

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach D

10:10 AM

Maria Bangash

Biological Sciences

Oral Session II

Newport Beach B

3:40 PM

Julia Barbour

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #268

1:30 - 2:50 PM

Ryan Barekat

Computer Engineering

Poster Session ~ #95

1:30 - 2:50 PM

Eden Barragan

Biological Sciences

Poster Session ~ #325

1:30 - 2:50 PM

Alexander Barron

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #360

1:30 - 2:50 PM

Alandi Bates

Psychology

Poster Session ~ #137

1:30 - 2:50 PM

Rossini Batino

Public Health Sciences

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Cayla Bauer

Dance

Oral Session I

Crescent Bay D

8:30 AM

Neda Bazofti

International Studies

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

Sarah Becan

Chemical Engineering

Poster Session ~ #394

1:30 - 2:50 PM

Monica Becerra

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay D

9:10 AM

Cesar Becerril

Electrical Engineering

Poster Session ~ #337

1:30 - 2:50 PM

Nilofar Becker

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Alexander Beed

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #238

1:30 - 2:50 PM

Yasna Behmardi

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #266

1:30 - 2:50 PM

Kathryn Benight

Electrical Engineering

Poster Session ~ #373

1:30 - 2:50 PM

Nathanial Benjamin

Informatics

Poster Session ~ #21

1:30 - 2:50 PM

Sarah Benke

Biological Sciences

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:30 AM

Elias Berezin

Music-Performance

Poster Session ~ #334

1:30 - 2:50 PM

Gia Marie Bernardo

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Ryan Bertwell

Biomedical Engineering

Oral Session II

Doheny Beach B

3:00 PM

Karishma Bhakta

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #216

1:30 - 2:50 PM

Sahil Bhakta

Biomedical Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

4:20 PM

Sahil Bhakta

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #358

1:30 - 2:50 PM

Rutuja Bhalerao

Biological Sciences

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Aditi Bhatia

Electrical Engineering

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Aditi Bhatia

Electrical Engineering

Poster Session ~ #273

1:30 - 2:50 PM

Shweta Bhatnagar

Biomedical Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Shweta Bhatnagar

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #379

1:30 - 2:50 PM

Ema Bidiwala

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:30 AM

Mathew Binu

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Roy Bisht

Biological Sciences

Poster Session ~ #124

1:30 - 2:50 PM

Chelsey Bithell

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

4:20 PM

Anthony Blanco

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Ethan Boado

Chemical Engineering

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Kasuni Bodinayake

Biological Sciences

Poster Session ~ #210

1:30 - 2:50 PM

Rachel Alyssa Bola

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Crescent Bay A

8:30 AM

Gio Carlo Borje

Computer Science

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Megan Bowen

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Nanor Bozoyan

Public Health Policy

Poster Session ~ #128

1:30 - 2:50 PM

Kristen Branes

Biological Sciences

Poster Session ~ #125

1:30 - 2:50 PM

Kristen Branes

Biological Sciences

Poster Session ~ #292

1:30 - 2:50 PM

Jeffrey Briggs

Chemistry

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Ryan Brodsky

Drama

Oral Session II

Doheny Beach D

4:00 PM

Janessa Brown

Public Health Policy

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Taylor Bryson

Materials Science Engineering

Oral Session I

Crescent Bay D

8:50 AM

Braden Buckel

Political Science

Oral Session I

Woods Cove B

8:50 AM

Phoebe Bui

Biological Sciences

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Tiffany Bui

Biomedical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Sherilyn Bumatay

Asian Studies/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Moss Cove A

9:50 AM

Ashley Burnett

English

Poster Session ~ #202

1:30 - 2:50 PM

Maisie Cai

Biological Sciences

Poster Session ~ #401

1:30 - 2:50 PM

Daniel Cano

Psychology & Social Behavior/ Social Policy & Public Service

Oral Session I

Emerald Bay D

9:50 AM

Van-anh Cao

Computer Engineering

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Paul Caporaso

International Studies/ Urban Studies

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Cesar Carrillo

Civil Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

9:10 AM

LaShonda Carter

African-American Studies/ English

Oral Session II

Crescent Bay D

3:40 PM

Timothy Casasola

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Chris Case

Materials Science Engineering

Poster Session ~ #45

1:30 - 2:50 PM

Aileen Castillo

Chicano/Latino Studies/ Public Health Sciences

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Julio Castillo

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach A

3:40 PM

Veronica Castillo

Chicano/Latino Studies/ Education Sciences/Sociology

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Ariana Castro

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Ariana Castro

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #354

1:30 - 2:50 PM

Ariana Castro

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #82

1:30 - 2:50 PM

Carla Castro

Biological Sciences

Poster Session ~ #385

1:30 - 2:50 PM

Ervin Castro

International Studies

Poster Session ~ #358

1:30 - 2:50 PM

Elizabeth Cathcart

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #357

1:30 - 2:50 PM

Elizabeth Cathcart

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #325

1:30 - 2:50 PM

Eduardo Ceballos-Corro

Psychology

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:50 AM

Claudia Cetrola

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

9:10 AM

Carolina Chacon Delgado

Chemistry

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Allen Chan

Computer Engineering

Poster Session ~ #167

1:30 - 2:50 PM

Ka Hei Chan

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay A

4:20 PM

Ka Hei Chan

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Sokvuthy Chan

Aerospace Engineering

Oral Session I

Emerald Bay E

8:50 AM

Christopher Chander

Developmental & Cell Biology

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Aaron Chang

Biological Sciences

Oral Session I

Moss Cove A

10:10 AM

Shannon Chang

Sociology

Poster Session ~ #370

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Chang

Computer Science

Poster Session ~ #121

1:30 - 2:50 PM

Jocelyn Chao

Biological Sciences

Poster Session ~ #83

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Chao

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Michelle Chau

Education Sciences/ Public Health Sciences

Poster Session ~ #262

1:30 - 2:50 PM

Quan Chau

Computer Engineering

Poster Session ~ #105

1:30 - 2:50 PM

Jinal Chaudhari

Biological Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Andrew Chavarin

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering/ Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

Austin Chen

African-American Studies/ Film & Media Studies

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Bihuan Chen

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay A

4:40 PM

Dylan Chen

Biochemistry & Molecular Biology

Poster Session ~ #87

1:30 - 2:50 PM

Frances Chen

Pharmaceutical Science

Poster Session

1:30 - 2:50 PM

George Chen

Biological Sciences

Poster Session ~ #149

1:30 - 2:50 PM

George Chen

Biological Sciences

Oral Session I

Crescent Bay C

9:50 AM

Gerald Chen

Chemistry

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Jasmine Chen

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

10:10 AM

Liyan Chen

Computer Science

Poster Session ~ #318

1:30 - 2:50 PM

Mary Chen

Urban Studies

Oral Session I

Aliso Beach A

8:30 AM

Mary Chen

Urban Studies

Poster Session ~ #210

1:30 - 2:50 PM

Tai Wei Chen

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #318

1:30 - 2:50 PM

Wei-Lung(Jackie) Chen

Urban Studies

Poster Session ~ #275

1:30 - 2:50 PM

Darrell Cheng

Chemical Engineering

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Winnie Cheng

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Winnie Cheng

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #162

1:30 - 2:50 PM

Hui Ling Cheong

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #271

1:30 - 2:50 PM

Lynze Cheung

Earth System Science/ Environmental Engineering

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Shirley Cheung

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #334

1:30 - 2:50 PM

Solina Chi

Psychology

Poster Session ~ #230

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Chien

Biomedical Engineering

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:50 AM

Anastasia Chin

Asian American Studies

Poster Session ~ #231

1:30 - 2:50 PM

Avinash Chinchali

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Avinash Chinchalli

Biomedical Engineering

Oral Session II

Balboa Island A

4:00 PM

Hei Chio

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay D

10:10 AM

HyunJin Cho

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Michael Cho

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Aliso Beach B

8:50 AM

An Na Choi

International Studies/ Political Science

Oral Session I

Aliso Beach B

9:10 AM

Adrien Chorn

International Studies/ Political Science

Poster Session ~ #330

1:30 - 2:50 PM

Joanne Choy

Psychology

Poster Session ~ #129

1:30 - 2:50 PM

Esther Chu

Neurobiology

Poster Session ~ #169

1:30 - 2:50 PM

Sherman Chu

Biological Sciences

Poster Session ~ #361

1:30 - 2:50 PM

Katrina Chun

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Liam Chung

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Phillip Chung

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #211

1:30 - 2:50 PM

Robert Chung

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Paul Cloud

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Paul Cloud

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #272

1:30 - 2:50 PM

Jeannesse Cochran

Mathematics

Poster Session ~ #363

1:30 - 2:50 PM

Idda Colcol

Anthropology

Poster Session ~ #46

1:30 - 2:50 PM

Idda Colcol

Anthropology

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Jessica Colin Escobar

Biological Sciences

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Jessica Collins

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach D

9:50 AM

Joshua Cook

Biological Sciences/ Chemistry

Poster Session ~ #213

1:30 - 2:50 PM

Evan Coombs

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay C

3:00 PM

Evan Coombs

Mechanical Engineering

Oral Session I

Balboa Island B

8:30 AM

Jason Core

Biomedical Engineering: Premedicine

Oral Session I

Crescent Bay C

9:10 AM

Kelsey Corro

Chemistry

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Patricia Cortez

Psychology & Social Behavior/ Public Health Policy

Poster Session ~ #211

1:30 - 2:50 PM

Nathan Cox

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #358

1:30 - 2:50 PM

Melissa Crane

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Rae Crocker

Drama

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Cierra Crowley

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Cierra Crowley

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Josue Cruz

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay B

3:40 PM

Melissa Mae Cruz

Sociology

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Adriana Cuevas

Public Health Policy

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Jazmine Curie

Art/ Dance

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Karilyn Cuthbertson

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #49

1:30 - 2:50 PM

Timothy Cuyegkeng

Biological Sciences

Poster Session ~ #333

1:30 - 2:50 PM

Samantha Dacanay

Biological Sciences

Poster Session ~ #297

1:30 - 2:50 PM

Rishad Dalal

Chemistry

Poster Session ~ #346

1:30 - 2:50 PM

Jasmin Dalili

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Mohamad Dandan

Biochemistry & Molecular Biology

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

An Dang

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #333

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Dang

Biological Sciences

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Emily Dao

Computer Engineering

Poster Session ~ #22

1:30 - 2:50 PM

Ani Darakchyan

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:50 AM

Darby Darling

Film & Media Studies/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #101

1:30 - 2:50 PM

Priyanka Das

Biological Sciences

Oral Session I

Woods Cove A

9:30 AM

Soraya Davia

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #131

1:30 - 2:50 PM

Diveena Davis

Biological Sciences

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Diveena Davis

Biological Sciences

Poster Session ~ #177

1:30 - 2:50 PM

Ryan Davis

Biological Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Anna Dawahare

Drama

Oral Session I

Woods Cove B

9:30 AM

Alexander De Guzman

Biological Sciences

Poster Session ~ #355

1:30 - 2:50 PM

Desiree De Pace

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #341

1:30 - 2:50 PM

Trisha Deason

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #261

1:30 - 2:50 PM

David Debeau

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #192

1:30 - 2:50 PM

Juanne Deguzman

Earth & Environmental Science/ Education Sciences

Poster Session ~ #176

1:30 - 2:50 PM

Dillon Dejam

Biochemistry & Molecular Biology

Oral Session I

Doheny Beach D

8:50 AM

Angelica Del Rosario

Biological Sciences

Poster Session ~ #398

1:30 - 2:50 PM

Patrick Del Rosario

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

Poster Session ~ #265

1:30 - 2:50 PM

Aaron Dembla

Electrical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

10:10 AM

Armand Demirchyan

African American Studies/ Quantitative Economics

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Julia DePaoli

Dance

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Kunal Deshpande

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #343

1:30 - 2:50 PM

Prutha Deshpande

Psychology

Poster Session ~ #371

1:30 - 2:50 PM

Prutha Deshpande

Psychology

Oral Session I

Crescent Bay A

9:50 AM

Prutha Deshpande

Psychology

Poster Session ~ #101

1:30 - 2:50 PM

Prarthana Devaprakash

Biological Sciences

Poster Session ~ #42

1:30 - 2:50 PM

Lovepreet Dhillon

Biological Sciences

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Demijon Dicen

Public Health Sciences

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Kevin Dilger

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Kevin Dinh

Biological Sciences

Oral Session I

Balboa Island A

8:50 AM

Kimberley Dinh

Criminology, Law & Society

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

An Hong Do

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #241

1:30 - 2:50 PM

Katherine Do

Biological Sciences

Poster Session ~ #185

1:30 - 2:50 PM

Timothy Do

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Doheny Beach D

9:30 AM

Timothy Do

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #206

1:30 - 2:50 PM

Linda Doan

Public Health Policy

Oral Session II

Emerald Bay C

4:00 PM

Vincent Doan

Public Health Policy

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Phi Dominh

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #221

1:30 - 2:50 PM

Phi Chau Dominh

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #340

1:30 - 2:50 PM

Luz Donato

Psychology

Oral Session II

Moss Cove A

3:20 PM

Pauline Dong

Asian American Studies/ History/ Education Sciences

Poster Session ~ #198

1:30 - 2:50 PM

Eilbret Dooman

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Elaine Duong

Biological Sciences

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Elaine Duong

Biological Sciences

Poster Session ~ #42

1:30 - 2:50 PM

Elaine Duong

Biological Sciences

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Heidi Duong

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach D

3:40 PM

Huong Duong

Public Health Policy

Oral Session II

Crescent Bay C

3:40 PM

Maritza Duran

Chicano/Latino Studies/ Sociology

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Jamie Eby

Drama/ Film & Media Studies

Poster Session ~ #303

1:30 - 2:50 PM

Joshua Edgar

Neurobiology

Poster Session ~ #175

1:30 - 2:50 PM

Kaosoluchi Egwuekwe

Biological Sciences

Poster Session ~ #253

1:30 - 2:50 PM

Rodrigo Elejalde

Civil Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:30 AM

Rodrigo Elejalde

Civil Engineering

Poster Session ~ #340

1:30 - 2:50 PM

Lucero Elena

Psychology

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Arijh Elzein

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Doheny Beach D

3:20 PM

Nazgol Emami

Public Health Policy

Poster Session ~ #289

1:30 - 2:50 PM

Claire Engelmann

Chemistry

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:30 AM

Laura Erath

Music-Performance

Poster Session ~ #8

1:30 - 2:50 PM

Cindy Escobar

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach A

8:50 AM

Lindsey Eskow

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #352

1:30 - 2:50 PM

Emmaline Esper

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Emerald Bay C

4:20 PM

Agueda Espinoza

Anthropology/ Public Health Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Leovi Espitia

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Horacio Estabridis

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #280

1:30 - 2:50 PM

Adam Evangelista

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #405

1:30 - 2:50 PM

Thalia Fabian

Biological Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:40 PM

Taylor Fagins

Drama

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Jazley Faith

English/ Literary Journalism

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:00 PM

Lia Fakhouri

Drama

Poster Session ~ #175

1:30 - 2:50 PM

Joseph Fakhoury

Biological Sciences/ Chemistry

Poster Session ~ #135

1:30 - 2:50 PM

Michelle Fang

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Dan Faraci

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

8:50 AM

Daniel Faraci

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Daniel Faraci

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Woods Cove B

8:30 AM

Ahmed Farhat

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #120

1:30 - 2:50 PM

Maryam Farooqui

Biological Sciences

Poster Session ~ #395

1:30 - 2:50 PM

Erick Felix

Psychology

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

David Feng

Mechanical Engineering

Oral Session I

Crescent Bay B

9:10 AM

David Feng

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #300

1:30 - 2:50 PM

Sean Feng

Chemistry

Poster Session ~ #247

1:30 - 2:50 PM

Jacob Fenster

Chemical Engineering

Poster Session ~ #221

1:30 - 2:50 PM

Anysa Fernandez

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #402

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Fernandez

Sociology

Oral Session II

Emerald Bay E

4:20 PM

Christopher Ferro

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay D

4:00 PM

Jessica Figueroa

Chicano/Latino Studies

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Cristhian Fimbres

Biomedical Engineering

Oral Session I

Woods Cove C

9:50 AM

Brendan Finicle

Developmental & Cell Biology

Poster Session ~ #219

1:30 - 2:50 PM

Edmund Florendo

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

Edmund Florendo

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Edmund Florendo

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Cheryl Flores

African-American Studies/ Literary Journalism

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Christopher Flores

Psychology

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

Tammie Foliaki

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #356

1:30 - 2:50 PM

Cheyenne Forbes

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Sara Foreman

Biological Sciences

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Sara Foreman

Biological Sciences

Poster Session ~ #14

1:30 - 2:50 PM

Munib Francis

Biological Sciences

Poster Session ~ #39

1:30 - 2:50 PM

Adrian Francisco

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach A

4:00 PM

Mayra Franco

Chicano/Latino Studies

Poster Session ~ #403

1:30 - 2:50 PM

Veronica Franco

Education/ Sociology

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:50 AM

Itzetl Frausto

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #139

1:30 - 2:50 PM

Julie Freschl

Psychology

Poster Session ~ #136

1:30 - 2:50 PM

Julie Freschl

Psychology

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Chantal Fry

Computer Engineering/ Computer Science

Poster Session ~ #99

1:30 - 2:50 PM

Melisa Fuentes

Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove C

4:20 PM

Stephanie Fukawa

Public Health Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Kelsey Fung

Biomedical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:10 AM

Sze Hon Fung

Mechanical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom A

4:00 PM

Christopher Galeano

International Studies/ Political Science/ Sociology

Poster Session ~ #9

1:30 - 2:50 PM

Anthony Gallegos

Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove C

4:00 PM

Anthony Gallegos

Biological Sciences

Poster Session ~ #29

1:30 - 2:50 PM

Priyanka Ganesh

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #39

1:30 - 2:50 PM

Fan Gao

Biological Sciences

Poster Session ~ #390

1:30 - 2:50 PM

Semaj Garbutt

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

Adrian Garcia

Arts & Humanities

Poster Session ~ #322

1:30 - 2:50 PM

Alex Garcia

Art History

Oral Session II

Crescent Bay C

4:00 PM

Jasmin Garcia

History

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Karla Garcia

Biological Sciences

Poster Session ~ #45

1:30 - 2:50 PM

Karla Garcia

Biological Sciences

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Karla Garcia

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach B

9:10 AM

Monica Garcia

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Aliso Beach B

3:40 PM

Peter Garcia

History

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Christina Garibay

Psychology

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Christina Garibay

Psychology

Poster Session ~ #64

1:30 - 2:50 PM

Christina Garibay

Psychology

Poster Session ~ #160

1:30 - 2:50 PM

Juan Garibay

Biomedical Engineering: Premedicine

Oral Session II

Woods Cove A

4:00 PM

Laura-Elena Garza

Chicano/Latino Studies/ Sociology

Poster Session ~ #38

1:30 - 2:50 PM

Alexander Gau

Biological Sciences

Poster Session ~ #124

1:30 - 2:50 PM

Salsabil Gehan

Biological Sciences/ History

Oral Session II

Crescent Bay A

3:00 PM

Jessica German

Psychology

Poster Session ~ #142

1:30 - 2:50 PM

Jessica German

Psychology

Poster Session ~ #355

1:30 - 2:50 PM

Emily Gifford

Social Ecology

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Kelsey Gitlin

Undeclared

Poster Session ~ #362

1:30 - 2:50 PM

Jordan Glenn

Anthropology/ Economics

Poster Session ~ #250

1:30 - 2:50 PM

Cole Gnadt

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay D

4:20 PM

Karen Godinez

Psychology/ Sociology

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Kristen Goh

Public Health Policy

Poster Session ~ #84

1:30 - 2:50 PM

Afarin Golabgir Anbarani

Biological Sciences

Oral Session II

Newport Beach B

4:00 PM

Rupal Golakiea

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #313

1:30 - 2:50 PM

Sabina Goldstein

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Sabina Goldstein

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay D

9:50 AM

Esteban Gomez

Computer Engineering

Oral Session II

Emerald Bay D

3:20 PM

Rosemary Gomez

Criminology, Law & Society/ Political Science

Poster Session ~ #253

1:30 - 2:50 PM

Gabreelle Gonzalez

Civil Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:30 AM

Gabreelle Gonzalez

Civil Engineering

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Krandalyn Goodman

Public Health Sciences

Poster Session ~ #15

1:30 - 2:50 PM

Nusheen Goshtasbi

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

4:20 PM

Daniel Grant

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session II

Newport Beach A

4:00 PM

Nicholas Green

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Varun Gudi

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Jessika Guerrero

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island A

3:20 PM

Matthew Guevara

Criminology, Law & Society/ Political Science

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Onalli Gunasekara

Aerospace Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Enrique Gurrola

Aerospace Engineering/ Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Derek Guterres

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #400

1:30 - 2:50 PM

Edward Gutierrez

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #223

1:30 - 2:50 PM

Robert Gutierrez

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Herlinda Guzman

Biological Sciences

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Herlinda Guzman

Biological Sciences

Oral Session I

Balboa Island B

8:50 AM

Zachary Gyugyi

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Zachary Gyugyi

Biomedical Engineering

Oral Session I

Woods Cove B

10:10 AM

Mariyam Habeeb

Neurobiology/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #145

1:30 - 2:50 PM

Pega Hajian

Biological Sciences

Poster Session ~ #26

1:30 - 2:50 PM

Janelle Halog

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #63

1:30 - 2:50 PM

Nishat Hamid

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Crescent Bay B

9:50 AM

Jeffrey Hamilton

Physics

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Allison Hamoy

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #54

1:30 - 2:50 PM

Jenna Hamza

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Anthony Han

Biomedical Engineering

Oral Session I

Newport Beach B

9:50 AM

Margaret Han

Public Health Sciences

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Minhoh Han

Mathematics

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Katherine Hanna

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Giselle Harkous

Civil Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Kendra Harrison

Biomedical Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Simon Harrison

Dance

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Simon Harrison

Dance-Performance/ Education Sciences

Oral Session I

Doheny Beach C

8:30 AM

Nasser Hasan

Ecology & Evolutionary Biology

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Suhaib Hasan

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Zuhal Hassan

Biological Sciences

Oral Session I

Newport Beach B

8:50 AM

Ahdilah Haswarey

Public Health Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:10 AM

Jared Hatland

Aerospace Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Faye Hayes

Political Science

Poster Session ~ #323

1:30 - 2:50 PM

Lisa Haygood

European Studies/ History

Oral Session I

Balboa Island A

9:10 AM

Timothy Hendrix

Earth System Science/ Social Ecology

Poster Session ~ #222

1:30 - 2:50 PM

Katrina Henrikson

Biomedical Engineering

Oral Session II

Crescent Bay D

3:20 PM

Brooke Herd

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

George Heredia

Biological Sciences

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

George Heredia

Biological Sciences

Poster Session ~ #407

1:30 - 2:50 PM

Alejandra Hernandez

Sociology

Oral Session II

Woods Cove A

3:40 PM

Alejandra Hernandez

Sociology

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Belinda Hernandez

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Belinda Hernandez

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Crescent Bay B

8:30 AM

Dana Hernandez

Environmental Engineering

Oral Session II

Doheny Beach D

4:40 PM

Edgar Hernandez

Public Health Policy

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:50 AM

Eric Hernandez

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #332

1:30 - 2:50 PM

Gabriela Hernandez

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Emerald Bay D

3:00 PM

Jessica Hernandez

Sociology

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Jorge Hernandez

Information Systems/ Sociology

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Caitlin Hicks

Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Caitlin Hicks

Dance

Poster Session ~ #295

1:30 - 2:50 PM

Kimberly Hilby

Chemistry

Poster Session ~ #339

1:30 - 2:50 PM

Julia Hillendahl

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #338

1:30 - 2:50 PM

Julia Hillendahl

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Daniel Hinkel

Chemical Engineering

Poster Session ~ #233

1:30 - 2:50 PM

Justin Hitomi

Biological Sciences

Poster Session ~ #239

1:30 - 2:50 PM

Arlene Ho

Human Biology/ Psychology

Oral Session I

Woods Cove B

9:50 AM

Daniel Ho

Biological Sciences

Poster Session ~ #240

1:30 - 2:50 PM

David Ho

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay E

9:50 AM

Huy Ho

Biological Sciences

Poster Session ~ #144

1:30 - 2:50 PM

Huy Ho

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #159

1:30 - 2:50 PM

Margaret Ho

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay D

4:00 PM

Pauline Ho

Education Sciences/ Social Policy & Public Service

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Shannon Ho

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #62

1:30 - 2:50 PM

Long Hoang

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #359

1:30 - 2:50 PM

Long Hoang

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #61

1:30 - 2:50 PM

Nhi Hoang

Biological Sciences

Poster Session ~ #349

1:30 - 2:50 PM

Sabaa Hoda

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

9:30 AM

Lauren Hofschneider

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #353

1:30 - 2:50 PM

Lauren Hofschneider

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Scott Hogan

English

Oral Session II

Aliso Beach B

3:20 PM

Scott Hogan

English

Poster Session ~ #189

1:30 - 2:50 PM

Sean Hogan

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Kaila Holford

Dance

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

10:10 AM

Michaela Holland

Literary Journalism

Oral Session II

Newport Beach B

3:20 PM

Richelle Roelandt Homo

Biological Sciences/ Chemistry

Oral Session I

Emerald Bay D

9:10 AM

David Hong

Computer Engineering

Poster Session ~ #166

1:30 - 2:50 PM

KT Ho-Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #361

1:30 - 2:50 PM

Niloufar Hosseini Jafari

Psychology

Poster Session ~ #101

1:30 - 2:50 PM

Melissa How

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Kamen Hristov

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #96

1:30 - 2:50 PM

Tsai-Ching Hsi

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Chieh-lo Hsieh

Aerospace Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:30 AM

Walter Hsieh

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #406

1:30 - 2:50 PM

Wendy Hu

Criminology, Law & Society

Oral Session I

Newport Beach A

9:30 AM

Carolyn Hua

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #50

1:30 - 2:50 PM

Catherine Hua

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #53

1:30 - 2:50 PM

Elaine Huang

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #111

1:30 - 2:50 PM

Jeremy Huang

Biological Sciences

Oral Session II

Newport Beach B

3:00 PM

Lei Huang

Biological Sciences

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Laura Humphrey

Biological Sciences

Poster Session ~ #327

1:30 - 2:50 PM

Jenan Husain

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Dat Huynh

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Grace Huynh

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #125

1:30 - 2:50 PM

Kenneth Huynh

Biological Sciences

Poster Session ~ #128

1:30 - 2:50 PM

Kenneth Huynh

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay E

8:30 AM

Steven Huynh

Biological Sciences

Poster Session ~ #103

1:30 - 2:50 PM

Jonwei Hwang

Biological Sciences

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Jonwei Hwang

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

10:10 AM

Anthony Ibrahim

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay D

9:30 AM

Jamie Ibrahim

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Michael Ishimoto

Computer Science & Engineering

Oral Session II

Crescent Bay B

4:20 PM

Mariam Iskajyan

International Studies/ Political Science

Poster Session ~ #327

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Islas

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach C

8:50 AM

Delaney Islip

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Violet Ismailyan

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Tyler Jacobs

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #277

1:30 - 2:50 PM

Stephen Jan

Mechanical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Priscilla Jara

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Jamison Jew

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #376

1:30 - 2:50 PM

Bojun Jiao

Mathematics/ Quantitative Economics

Poster Session ~ #372

1:30 - 2:50 PM

Yang Jiao

Computer Science/ Mathematics

Oral Session II

Woods Cove A

3:20 PM

Jazmin Jimenez

Chicano/Latino Studies/ Spanish/ Education

Oral Session I

Aliso Beach A

8:30 AM

Karen Jimenez

Sociology

Poster Session ~ #99

1:30 - 2:50 PM

Shelby Jocoy

Biological Sciences

Poster Session ~ #256

1:30 - 2:50 PM

Phillip Johnson

Civil Engineering

Poster Session ~ #386

1:30 - 2:50 PM

Sandra Johnson

African-American Studies/ Education Sciences

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Kristina Joo

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay C

4:40 PM

Kristina Joo

Biological Sciences

Poster Session ~ #91

1:30 - 2:50 PM

Nora Kabbara

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Rayan Kansakar

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #250

1:30 - 2:50 PM

Athanasios Kaplanis

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Kunaal Kapoor

Public Health Sciences

Poster Session ~ #42

1:30 - 2:50 PM

Preny Karamian

Biological Sciences/ Spanish

Poster Session ~ #383

1:30 - 2:50 PM

Lora Karch

International Studies

Oral Session II

Woods Cove C

3:20 PM

Nikhita Kathuria

Human Biology/ Public Health Policy

Poster Session ~ #157

1:30 - 2:50 PM

Roopkamal Kaur

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach C

9:10 AM

Andrew Kavli

Ecology & Evolutionary Biology

Poster Session

1:30 - 2:50 PM

Sheila Kazemi

Public Health Sciences

Oral Session II

Crescent Bay D

3:00 PM

Carla Kekejian

Education Sciences/ English

Oral Session I

Balboa Island A

9:30 AM

Stephanie Kellogg

International Studies/ Urban Studies

Oral Session I

Moss Cove A

9:30 AM

Rachel Kelly

Comparative Literature

Oral Session I

Doheny Beach C

9:50 AM

Michelle Kem

Biological Sciences

Poster Session ~ #360

1:30 - 2:50 PM

Sean Kennedy

Psychology

Poster Session ~ #284

1:30 - 2:50 PM

Adam Keppler

Computer Science

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Justin Kerr

Aerospace Engineering

Oral Session II

Emerald Bay E

3:40 PM

Justin Kerr

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Delaram Keshmiri

Electrical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:10 AM

Emily Kha

Mechanical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Saffi Khan

Biomedical Engineering

Oral Session I

Crescent Bay C

8:30 AM

Zepyoor Khechadoorian

Mechanical Engineering/ Physics

Poster Session ~ #147

1:30 - 2:50 PM

Phillip Khim

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay D

4:20 PM

Parshan Khosravi

Education Sciences/ Political Science

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Belinda Khou

Biological Sciences

Poster Session ~ #374

1:30 - 2:50 PM

Katie Khuu

Computer Science/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Moss Cove A

3:00 PM

Katie Khuu

Computer Science/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #335

1:30 - 2:50 PM

Anneji Kim

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach A

8:50 AM

Anneji Kim

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Annie Kim

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Annie Kim

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #382

1:30 - 2:50 PM

Daehwan Kim

Business Economics

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

David Kim

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #32

1:30 - 2:50 PM

Jane Kim

Biological Sciences

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

Jenny Kim

Arts & Humanities

Oral Session I

Newport Beach A

8:50 AM

Junghyun (Amie) Kim

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #289

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Kim

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Victoria Kim

Urban Studies

Poster Session ~ #131

1:30 - 2:50 PM

Young Kim

Biological Sciences

Oral Session I

Crescent Bay C

9:30 AM

Ryan King

Chemistry

Poster Session ~ #58

1:30 - 2:50 PM

Eline Kocharyan

Public Health Sciences

Poster Session ~ #336

1:30 - 2:50 PM

Christian Koeu

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

Shu Kong

Computer Science

Poster Session ~ #97

1:30 - 2:50 PM

Sara Konopelski

Developmental & Cell Biology

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Sara Konopelski

Developmental & Cell Biology

Oral Session I

Emerald Bay C

9:30 AM

Thrissia Koralek

Public Health Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Laliphat Kositchaimongkol

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #245

1:30 - 2:50 PM

Laliphat Kositchaimongkol

Aerospace Engineering

Oral Session II

Moss Cove A

4:00 PM

Allison Krebs

Anthropology

Poster Session ~ #154

1:30 - 2:50 PM

John Krochmal

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #110

1:30 - 2:50 PM

Shirley Kuan

Biological Sciences

Poster Session ~ #321

1:30 - 2:50 PM

Alexandra Kunesh

Spanish/ Studio Art

Poster Session ~ #286

1:30 - 2:50 PM

Sarah Kurtoic

Chemistry

Poster Session ~ #133

1:30 - 2:50 PM

Deandra Kuruppu

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Alexander Kwok

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #344

1:30 - 2:50 PM

Cherie Kwok

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #34

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Kwok

Biological Sciences

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Soonju Kwon

Undeclared

Poster Session ~ #156

1:30 - 2:50 PM

Abbie La

Biological Sciences/ Chemistry

Poster Session ~ #199

1:30 - 2:50 PM

Louai Labanieh

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #244

1:30 - 2:50 PM

Dylan Laidlaw

Chemistry

Poster Session ~ #352

1:30 - 2:50 PM

Bijal Lal

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Crescent Bay A

4:00 PM

Diana Lam

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #260

1:30 - 2:50 PM

Janice Lam

Chemical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

9:50 AM

Jonathan Lam

Computer Engineering

Oral Session II

Doheny Beach C

3:40 PM

Nancy Lam

Biological Sciences

Poster Session ~ #24

1:30 - 2:50 PM

Raymond Lam

Biological Sciences

Poster Session ~ #24

1:30 - 2:50 PM

Tina Lam

Public Health Sciences

Poster Session ~ #183

1:30 - 2:50 PM

Ann Lan

Biological Sciences

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Blake Lane

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #399

1:30 - 2:50 PM

Tarra Laperdon

Dance/ Social Science

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Ricardo Lara

Materials Science Engineering/ Physics

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Ashley LaRosa

Dance-Performance

Poster Session ~ #193

1:30 - 2:50 PM

Daryl Larry-Sar

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Michael Lau

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Danielle Lauber

Criminology, Law & Society

Poster Session ~ #168

1:30 - 2:50 PM

Kelly Laugenour

Chemistry

Oral Session I

Woods Cove C

9:30 AM

Samuel Law

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay C

4:40 PM

Cynthia Lay

Education Sciences

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Cynthia Lay

Education Sciences

Poster Session ~ #255

1:30 - 2:50 PM

Sara Lay

Civil Engineering

Poster Session ~ #207

1:30 - 2:50 PM

Christina Le

Biological Sciences

Poster Session ~ #246

1:30 - 2:50 PM

Tam Le

Materials Science Engineering

Poster Session ~ #148

1:30 - 2:50 PM

Tram-Anh Le

Biological Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Tung Le

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #333

1:30 - 2:50 PM

Amanda Lee

Biological Sciences/ Education

Oral Session II

Doheny Beach C

4:20 PM

Beoung Lee

Biological Sciences

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Gabrielle Lee

Earth & Environmental Science

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Joshua Lee

Chemistry

Oral Session I

Doheny Beach B

9:50 AM

Katherine Lee

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #345

1:30 - 2:50 PM

Kevin Lee

Psychology

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Lauren Lee

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Lisa Lee

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Matthew Lee

Materials Science Engineering

Oral Session I

Doheny Beach C

9:30 AM

Melinda Lee

Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove A

4:20 PM

Peying Lee

Criminology, Law & Society/ Educational Sciences/ Sociology

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Verlicia Lee

Biological Sciences

Poster Session ~ #331

1:30 - 2:50 PM

Yoo Lee

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Anne-Marie Leiby

Dance

Poster Session ~ #392

1:30 - 2:50 PM

Andrew Leon

International Studies/ Political Science

Poster Session ~ #391

1:30 - 2:50 PM

Andrew Leon

International Studies/ Political Science

Poster Session ~ #261

1:30 - 2:50 PM

Katie Leong

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #381

1:30 - 2:50 PM

Pauline Lesterquy

Economics

Oral Session I

Aliso Beach B

9:50 AM

Michael Levy

Political Science

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:30 AM

Angela Li

Computer Science

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Patrick Li

Biological Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Patrick Li

Biological Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #342

1:30 - 2:50 PM

Tianyu Li

Psychology

Oral Session I

Woods Cove A

8:30 AM

Tianyu Li

Psychology

Oral Session II

Doheny Beach B

3:20 PM

Tianyu Li

Psychology

Poster Session ~ #110

1:30 - 2:50 PM

Amy Liang

Biological Sciences/ Cognitive Psychology

Poster Session ~ #195

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Lieng

Biological Sciences

Oral Session I

Aliso Beach B

9:30 AM

Diana Lieu

International Studies

Oral Session II

Woods Cove A

3:00 PM

Allison Lim

Political Science/ Sociology

Poster Session ~ #249

1:30 - 2:50 PM

Benson Lim

Chemical Engineering

Oral Session II

Woods Cove B

3:00 PM

Paulina Lim

Psychology/ Spanish

Oral Session II

Doheny Beach C

4:20 PM

Peter Lim

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #332

1:30 - 2:50 PM

Iliana Limas

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #296

1:30 - 2:50 PM

Bernadette Lingat

Chemistry

Poster Session ~ #112

1:30 - 2:50 PM

Krista Linzner

Biological Sciences

Poster Session ~ #61

1:30 - 2:50 PM

Amanda Liu

Biological Sciences/ International Studies

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Chu Yi Liu

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Ellen Liu

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #367

1:30 - 2:50 PM

Emily Liu

Psychology

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Kevin Liu

Computer Engineering

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Kevin Liu

Computer Engineering

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Nelson Liu

Political Science

Poster Session ~ #252

1:30 - 2:50 PM

Qihao Liu

Mechanical Engineering

Oral Session I

Aliso Beach A

8:50 AM

Stella Liu

International Studies

Poster Session ~ #317

1:30 - 2:50 PM

Stella Liu

International Studies

Poster Session ~ #47

1:30 - 2:50 PM

Sunny Liu

Anthropology/ International Studies/ Public Health Sciences

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Megan Llovido

Public Health Sciences

Poster Session ~ #63

1:30 - 2:50 PM

Andy Lo

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

Poster Session ~ #88

1:30 - 2:50 PM

Kevin Lo

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Crescent Bay D

4:00 PM

Ana Lomeli

Psychology

Oral Session II

Doheny Beach C

4:00 PM

Johann Lopez

Earth & Environmental Science

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Marisa Lopez

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #244

1:30 - 2:50 PM

Robert Lopez

Chemistry

Poster Session ~ #255

1:30 - 2:50 PM

Devin Louie

Civil Engineering

Poster Session ~ #115

1:30 - 2:50 PM

Michael Louie

Biological Sciences

Poster Session ~ #165

1:30 - 2:50 PM

Matthew Low

Biological Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Mitchell Low

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #327

1:30 - 2:50 PM

Melisa Lu

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #194

1:30 - 2:50 PM

Muzi Lu

Biological Sciences

Poster Session ~ #380

1:30 - 2:50 PM

Vivian Lu

Psychology

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Bo Lundqvist

Civil Engineering

Poster Session ~ #255

1:30 - 2:50 PM

Wesley Luong

Civil Engineering

Poster Session ~ #12

1:30 - 2:50 PM

Michele Luu

Biological Sciences

Poster Session ~ #345

1:30 - 2:50 PM

Kristal Ly

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #133

1:30 - 2:50 PM

Steven Ma

Biological Sciences

Oral Session I

Woods Cove A

9:10 AM

Madison Maas

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Crescent Bay D

4:00 PM

Meghan Macias

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Julienne Mackey

Dance/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #318

1:30 - 2:50 PM

Roya Madjlessi

Urban Studies

Oral Session I

Pacific Ballroom B

10:10 AM

Marlon Maducdoc

Biological Sciences

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Francisco Magallon

Civil Engineering

Oral Session II

Doheny Beach C

4:40 PM

Robert Magie

Developmental & Cell Biology

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Arlen Magtoto

Aerospace Engineering

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Jennifer Mai

Public Health Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Zaw Mai

Biomedical Engineering

Oral Session I

Aliso Beach A

9:30 AM

Judy Mak

Earth & Environmental Science

Poster Session ~ #77

1:30 - 2:50 PM

Chanikan Pear Maksrivorawan

Biological Sciences

Poster Session ~ #203

1:30 - 2:50 PM

Shant Malkasian

Biomedical Engineering: Premedicine

Oral Session II

Woods Cove B

4:20 PM

Kasim Manekia

Biological Sciences

Poster Session ~ #139

1:30 - 2:50 PM

Amreen Maniar

Biological Sciences

Poster Session ~ #136

1:30 - 2:50 PM

Amreen Maniar

Biological Sciences

Poster Session ~ #345

1:30 - 2:50 PM

Kimia Mansoor

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #331

1:30 - 2:50 PM

Enease Mansoorian

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Clair Mansour

Biological Sciences

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Irena Mao

Computer Science

Poster Session ~ #11

1:30 - 2:50 PM

Fatima Maqsood

Chemistry

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Linet Mardyrosian

Political Science

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Michael Marks

Biomedical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach B

9:50 AM

Marissa Marquez

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Karla Marron

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Allison-Graham Martin

Psychology

Oral Session I

Doheny Beach C

10:10 AM

Benjamin Martin

Ecology & Evolutionary Biology

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Benjamin Martin

Ecology & Evolutionary Biology

Poster Session ~ #85

1:30 - 2:50 PM

Eric Martinez

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay E

9:30 AM

Eric Martinez

Biological Sciences

Poster Session ~ #397

1:30 - 2:50 PM

Katherine Martinez

Sociology

Poster Session ~ #122

1:30 - 2:50 PM

Momin Masroor

Public Health Sciences

Poster Session ~ #375

1:30 - 2:50 PM

David Massatt

Mathematics

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Swaril Mathur

Biomedical Engineering

Oral Session I

Balboa Island B

9:30 AM

Swaril Mathur

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Nicole Matsuoka

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Natalie Matsuura

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Natalie Matsuura

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Natalie Matsuura

Dance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Natalie Matsuura

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Natalie Matsuura

Dance

Oral Session II

Doheny Beach C

4:20 PM

Ajinkya Mawley

Biological Sciences

Poster Session ~ #69

1:30 - 2:50 PM

Melissa Mayr

Nursing Science

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Kent Mayzel

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Junior Mazariegos

Earth & Environmental Science/ Urban Studies

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Noah McFerran

Chemical Engineering

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Sarah McGuire

Drama

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Clint McKenna

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

8:50 AM

Clint McKenna

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Clint McKenna

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #352

1:30 - 2:50 PM

Clint McKenna

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #330

1:30 - 2:50 PM

Jaycee McNally

Undeclared

Oral Session II

Emerald Bay B

3:00 PM

Jazmyne McNeese

Dance/ Sociology

Oral Session I

Crescent Bay A

9:30 AM

Joseph Mehrabi

Business Information Management

Poster Session ~ #238

1:30 - 2:50 PM

Mehrnaz Mehrabi

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #224

1:30 - 2:50 PM

Louis Mejia

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Felix Mejia Jr.

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #259

1:30 - 2:50 PM

Gleb Melnikov

Aerospace Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Dennis Mendez

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #70

1:30 - 2:50 PM

Eric Mendez

Public Health Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Gerard Mendoza

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Tris Joseph Mendoza

Electrical Engineering

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

Juan Meneses

Arts & Humanities

Poster Session ~ #332

1:30 - 2:50 PM

Maria Merino

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Christina Meza

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Christina Meza

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #301

1:30 - 2:50 PM

Mitchell Miller

Chemistry

Oral Session II

Emerald Bay E

3:20 PM

Tabitha Miller

Chemistry

Oral Session I

Moss Cove B

9:30 AM

Samantha Milligan

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #353

1:30 - 2:50 PM

Samantha Milligan

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Hataka Minami

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Cat Miranda

Drama

Poster Session ~ #245

1:30 - 2:50 PM

Nikka Mofid

Electrical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Nima Mohseni

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #212

1:30 - 2:50 PM

Nima Mohseni

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session II

Doheny Beach A

4:20 PM

Blanca Molina

African American Studies/ Political Science

Poster Session ~ #178

1:30 - 2:50 PM

Karina Molostova

Biological Sciences

Oral Session I

Newport Beach A

9:10 AM

Karina Molostova

Biological Sciences

Poster Session ~ #33

1:30 - 2:50 PM

Zaki Molvi

Chemical Engineering

Poster Session ~ #137

1:30 - 2:50 PM

Sangeeta Mondal

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Jacquelyn Monroe

Biomedical Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Janine Montag

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Poster Session ~ #360

1:30 - 2:50 PM

Seung Min Mooon

Psychology/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #393

1:30 - 2:50 PM

Patricia Morales

Social Policy & Public Service/ Sociology

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Michael Morey

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #210

1:30 - 2:50 PM

Michael Morey

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Brandon Morrison

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach B

4:00 PM

Brandon Morrison

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

Oral Session II

Doheny Beach B

4:20 PM

Brandon Morrison

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

Poster Session ~ #309

1:30 - 2:50 PM

Grace Mortero

Earth & Environmental Studies

Oral Session I

Crescent Bay B

9:30 AM

Grace Mortero

Earth & Environmental Studies

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Cory Mortimer

Drama/ Information & Computer Science

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Wyatt Moscoso

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Johan Mosquera

African-American Studies

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

Zhongxuan Mou

Computer Science

Poster Session ~ #270

1:30 - 2:50 PM

Ava Moussavi-Aghdam

Environmental Engineering

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Marcus Munguia

Criminology, Law & Society

Oral Session I

Doheny Beach A

9:50 AM

Ericka Munoz

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Woods Cove B

3:40 PM

Kady Murphy

Biological Sciences

Poster Session ~ #15

1:30 - 2:50 PM

Ayesha Nadiadwala

Psychology

Oral Session II

Emerald Bay E

3:40 PM

Mahan Naeim

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Chethana Nair

Computer Science & Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Jason Nanez

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Joel Jose Nario

Biomedical Engineering/ Pharmaceutical Sciences

Oral Session I

Aliso Beach A

9:10 AM

Veronica Nasser

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #285

1:30 - 2:50 PM

Nicole Nava

Chemistry/ Dance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Raymond Naval

Dance

Poster Session ~ #211

1:30 - 2:50 PM

Isaiah Navarro

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #216

1:30 - 2:50 PM

Noel Navarro

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Roianthony Navarro

Electrical Engineering

Poster Session ~ #93

1:30 - 2:50 PM

Michael Neel

Neurobiology

Oral Session II

Newport Beach A

4:20 PM

Norbert Negrea

Anthropology/ Social Science

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Ashley Ng

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #94

1:30 - 2:50 PM

Nathan Ng

Biological Sciences

Poster Session ~ #126

1:30 - 2:50 PM

Nathan Ng

Biological Sciences

Poster Session ~ #108

1:30 - 2:50 PM

Luna Ngo

Biological Sciences

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Calvin Nguy

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #389

1:30 - 2:50 PM

Aileen Nguyen

Quantitative Economics

Poster Session ~ #174

1:30 - 2:50 PM

Andy Nguyen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #96

1:30 - 2:50 PM

Anh Nguyen

Biological Sciences

Oral Session I

Woods Cove B

9:10 AM

Cecilia Nguyen

Neurobiology

Poster Session ~ #75

1:30 - 2:50 PM

Cindy Nguyen

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach D

9:10 AM

Dara Nguyen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #184

1:30 - 2:50 PM

Dara Nguyen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #182

1:30 - 2:50 PM

Emily Nguyen

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay D

4:00 PM

Jackie Nguyen

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #75

1:30 - 2:50 PM

Kathleen Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #161

1:30 - 2:50 PM

Katie Nguyen

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Woods Cove C

8:50 AM

Kimberly Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #100

1:30 - 2:50 PM

Manda Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #102

1:30 - 2:50 PM

Manda Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #388

1:30 - 2:50 PM

Maria Nguyen

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #268

1:30 - 2:50 PM

Michael Nguyen

Electrical Engineering

Poster Session ~ #245

1:30 - 2:50 PM

Michael Nguyen

Chemical Engineering

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Minh-Kevin Nguyen

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Nancy Nguyen

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Nguyen Thao Nguyen

Public Health Sciences

Poster Session ~ #17

1:30 - 2:50 PM

Phuong Nguyen

Art History

Oral Session I

Aliso Beach A

8:30 AM

Phuongthao Nguyen

Earth & Environmental Science

Poster Session ~ #57

1:30 - 2:50 PM

Rachel Nguyen

Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove B

4:00 PM

Rachel Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #107

1:30 - 2:50 PM

Richard Nguyen

Ecology & Evolutionary Biology

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Teresa Nguyen

Biological Sciences

Poster Session ~ #218

1:30 - 2:50 PM

Thai Nguyen

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #197

1:30 - 2:50 PM

Thi Nguyen

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Woods Cove C

9:10 AM

Tricia Nguyen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Tu Nguyen

Biological Sciences/ Computer Science

Poster Session ~ #10

1:30 - 2:50 PM

Theodore Nieblas

Biological Sciences

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

Ricardo Noguera

Chemical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

8:30 AM

Mina Noohi

Public Health Policy

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Frederique Norpetlian

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Angela Nunes

Biological Sciences/ Dance

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Jill Oates

Biological Sciences/ Dance

Poster Session ~ #228

1:30 - 2:50 PM

Muaeen Obadi

Biological Sciences

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Caitlin O'Bara

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Caitlin O'Bara

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Erin O'Connell

Dance-Performance/ Psychology

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Erin O'Connell

Dance-Performance/ Psychology

Poster Session ~ #298

1:30 - 2:50 PM

Hiroyuki Ogikubo

Chemistry

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Derek Oh

Biological Sciences

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Julianna Ojeda

Drama

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Kohei Okimura

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Maria Oliveira

Drama

Poster Session ~ #146

1:30 - 2:50 PM

Nicolas Ong

Biological Sciences

Poster Session ~ #40

1:30 - 2:50 PM

Deryn Ongchangco

Biological Sciences

Poster Session ~ #113

1:30 - 2:50 PM

Jessica Oquist

Biological Sciences

Poster Session ~ #182

1:30 - 2:50 PM

Vivian Or

Biological Sciences

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Benjamin Ordanza

Mechanical Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Andrea Ordaz

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Andrea Ordaz

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Jose Ortega

Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:50 AM

Jose Ortega

Mechanical Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Cecilia Osorio

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #45

1:30 - 2:50 PM

Sergio Otero

Psychology

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:00 PM

Daniel Overstreet

Sociology

Poster Session ~ #294

1:30 - 2:50 PM

Christina Owens

Chemistry

Oral Session I

Doheny Beach A

8:30 AM

Nina Ozbardakci

Psychology

Oral Session I

Aliso Beach A

8:30 AM

Sue Pacete

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #375

1:30 - 2:50 PM

Philip Pachigalla

Computer Science/ Economics/ Mathematics

Poster Session ~ #116

1:30 - 2:50 PM

Philip Paik

Biological Sciences

Oral Session I

Aliso Beach B

9:50 AM

Elizabeth Palafox

Aerospace Engineering

Oral Session I

Woods Cove C

8:30 AM

Miguel Palafox

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #31

1:30 - 2:50 PM

Miguel Palafox

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #334

1:30 - 2:50 PM

Danika Palmatier

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay A

8:50 AM

Pamela Imee Paragas

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #21

1:30 - 2:50 PM

Audrey Park

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach B

9:10 AM

Hye Jung Park

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Crescent Bay D

4:20 PM

Hye Jung Park

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Jungkyu Park

Computer Science

Poster Session ~ #251

1:30 - 2:50 PM

Sangbeom Park

Aerospace Engineering

Oral Session I

Balboa Island A

9:50 AM

Kamille Parks

Urban Studies

Poster Session ~ #155

1:30 - 2:50 PM

Ryan Parks

Biological Sciences

Poster Session ~ #359

1:30 - 2:50 PM

Bhumi Patel

Psychology & Social Behavior/ Public Health Policy

Poster Session ~ #24

1:30 - 2:50 PM

Dhara Patel

Biological Sciences

Poster Session ~ #359

1:30 - 2:50 PM

Heta Patel

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Crescent Bay A

3:20 PM

Neil Patel

Neurobiology

Poster Session ~ #141

1:30 - 2:50 PM

Neil Patel

Neurobiology

Poster Session ~ #150

1:30 - 2:50 PM

Tej Patel

Biological Sciences

Poster Session ~ #201

1:30 - 2:50 PM

Yash Patel

Biological Sciences

Poster Session ~ #219

1:30 - 2:50 PM

Akshay Paul

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Akshay Paul

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #216

1:30 - 2:50 PM

Alexabelle Paulino

Biomedical Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Alexabelle Paulino

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #226

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Pearlman

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #408

1:30 - 2:50 PM

Jessica Pedraza

Social Science

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Jocelyn Pedroza

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #213

1:30 - 2:50 PM

Lakshan Peiris

Mechanical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay C

3:00 PM

Lakshan Peiris

Mechanical Engineering

Oral Session II

Crescent Bay B

3:00 PM

Evangel Penumaka

International Studies/ Political Science

Poster Session ~ #235

1:30 - 2:50 PM

Alexandra Perebikovsky

Physics

Poster Session ~ #236

1:30 - 2:50 PM

Alexandra Perebikovsky

Physics

Oral Session I

Balboa Island A

10:10 AM

Guadalupe Perez

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Kaitlyn Pesterfield

Biological Sciences

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Joseph Petrilli

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #242

1:30 - 2:50 PM

Anhuy Pham

Chemical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Anthony Pham

Biomedical Engineering

Oral Session II

Newport Beach B

4:20 PM

Hoang Pham

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #71

1:30 - 2:50 PM

Jason Pham

Biological Sciences

Poster Session ~ #96

1:30 - 2:50 PM

Kim Pham

Biological Sciences

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Richard Pham

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach B

4:00 PM

Sara Pham

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach B

4:20 PM

Sara Pham

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Son Pham

Biological Sciences

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Michael Phan

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Abraham Phung

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #197

1:30 - 2:50 PM

Abraham Phung

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #134

1:30 - 2:50 PM

Julie Phuong

Neurobiology

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Charles Poblete

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #188

1:30 - 2:50 PM

Mackenzie Poole

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Balboa Island A

3:00 PM

Serena Porter

Criminology, Law & Society

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Henry Poulos

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #143

1:30 - 2:50 PM

Pouyan Pouresfandiari

Biological Sciences

Poster Session ~ #243

1:30 - 2:50 PM

Koorosh Pournaghdi

Chemical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:10 AM

Christopher Pratti

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Melinda Preedanon

Biomedical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Melinda Preedanon

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #234

1:30 - 2:50 PM

Melinda Preedanon

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:50 AM

Christopher Prijic

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Christopher Prijic

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #227

1:30 - 2:50 PM

Maaikee Kiyoe Pronda

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #250

1:30 - 2:50 PM

Harjot Purewal

Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Rachelle Pursell

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Celina Pyune

Biological Sciences

Poster Session ~ #37

1:30 - 2:50 PM

Jiao Qiao

Chemistry

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Derrick Quach

Biological Sciences

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Sophia Quan

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Samantha Quesada

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay B

4:00 PM

Celine Qussiny

African-American Studies/ Comparative Literature

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Eric Rademacher

Chemical Engineering/ Materials Science Engineering

Oral Session II

Crescent Bay B

3:40 PM

Isheeta Rahman

Political Science

Poster Session ~ #46

1:30 - 2:50 PM

Anmol Rajpurohit

Computer Science

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Amanda Ramirez

Biological Sciences

Oral Session II

Moss Cove A

3:40 PM

Amanda Ramirez

Anthropology

Oral Session I

Doheny Beach A

9:50 AM

Miranda Ramos

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #187

1:30 - 2:50 PM

Shannon Ramsden

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #210

1:30 - 2:50 PM

Michael Rappuhn

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #52

1:30 - 2:50 PM

Himani Ratnayake

Public Health Sciences

Oral Session I

Crescent Bay A

8:50 AM

Luke Raus

Computer Science

Poster Session ~ #51

1:30 - 2:50 PM

Joseph Razo

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shirine Rehmani

Dance-Choreography/ International Studies

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shirine Rehmani

Dance-Choreography/ International Studies

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shirine Rehmani

Dance-Choreography/ International Studies

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shirine Rehmani

Dance-Choreography/ International Studies

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Rachelle Reiff

Electrical Engineering

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:40 PM

Ci Ren

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #293

1:30 - 2:50 PM

Monique Reyes

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Rea Reyes

Chemical Engineering

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Rea Reyes

Chemical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Samuel Reyes

Aerospace Engineering

Oral Session II

Woods Cove C

4:20 PM

Nikta Rezakahn Khajeh

Public Health Sciences

Poster Session ~ #19

1:30 - 2:50 PM

Diane Rhee

Neurobiology

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

10:10 AM

Max Richter

Literary Journalism

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Santiago Rivera

Drama

Oral Session II

Emerald Bay A

3:40 PM

Delanie Roberts

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #158

1:30 - 2:50 PM

Jane Robertson

Microbiology & Immunology

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Angel Rodriguez

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach B

8:50 AM

Angel Rodriguez

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Angel Rodriguez

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach C

3:00 PM

Christina Rodriguez

English

Oral Session II

Crescent Bay C

3:20 PM

Elizabeth Rodriguez

Chicano/Latino Studies/ Political Science

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Luis Rodriguez

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #341

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Rodriguez

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #396

1:30 - 2:50 PM

Susan Rodriguez

Criminology, Law & Society/ Psychology

Poster Session ~ #390

1:30 - 2:50 PM

Susan Rodriguez

Criminology, Law & Society/ Psychology

Oral Session I

Newport Beach B

9:50 AM

Danica Rogacion

Public Health Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Joe Romanini

Drama

Poster Session ~ #238

1:30 - 2:50 PM

Rebecca Rowland

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #220

1:30 - 2:50 PM

Rebecca Rowland

Biomedical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach B

9:10 AM

Jacqueline Ruddy

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach A

8:50 AM

Allie Rueter

Criminology, Law & Society

Oral Session II

Moss Cove B

3:40 PM

Najmah Sadat

History/ Religious Studies

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Yasaman Sadri

Electrical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Kelsey Safar

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #290

1:30 - 2:50 PM

Marian Sagoe

Biological Sciences/ Chemistry

Poster Session ~ #131

1:30 - 2:50 PM

Preet Sahota

Biological Sciences

Poster Session ~ #72

1:30 - 2:50 PM

Mariyah Saiduddin

Biological Sciences

Poster Session ~ #81

1:30 - 2:50 PM

Valery Saikaly

Biological Sciences

Poster Session ~ #20

1:30 - 2:50 PM

Keith Sakata

Neurobiology

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Keith Sakata

Neurobiology

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Rogelio Salgado

Criminology, Law & Society/ Sociology

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Aimee San Jose

Biomedical Engineering

Oral Session I

Balboa Island B

8:50 AM

Aimee San Jose

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

8:30 AM

Ajay Sanathara

Public Health Policy

Oral Session II

Doheny Beach A

3:20 PM

Alejandra Sanchez

Education/ Sociology

Poster Session ~ #216

1:30 - 2:50 PM

Diego Sandoval

Biomedical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Diego Sandoval

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #404

1:30 - 2:50 PM

Nancy Santiago Cortes

Criminology, Law & Society/ Political Science

Oral Session I

Crescent Bay D

9:10 AM

Griselda Santos

Chicano/Latino Studies/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Crescent Bay D

9:30 AM

Briana Sara-Flores

Education Sciences/ Sociology

Poster Session ~ #208

1:30 - 2:50 PM

Christos Sarantopoulos

Biological Sciences

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Anahit Sargsyan

Computer Science

Oral Session I

Emerald Bay D

8:50 AM

Anahit Sargsyan

Computer Science

Oral Session I

Woods Cove C

10:10 AM

Kristianna Sarkan

Biological Sciences

Poster Session ~ #46

1:30 - 2:50 PM

Tatiana Sarkhosh

Political Science/ Public Health Policy

Oral Session I

Woods Cove A

8:50 AM

Adena Sarkian

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #89

1:30 - 2:50 PM

Emran Sarwary

Public Health Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:40 PM

David Sasik

Drama/ Mathematics

Oral Session II

Crescent Bay D

3:20 PM

Hannah Sayono

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #205

1:30 - 2:50 PM

Kimberly Schade

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay E

4:40 PM

Allen Schellerup

Environmental Engineering

Oral Session I

Moss Cove A

9:10 AM

Jacqueline Schlegel

English

Poster Session ~ #302

1:30 - 2:50 PM

Shae Schlegel

Chemistry

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Jordan Schmitz

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Chloe Schneider

Drama

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Cory Schoenborn

Biomedical Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Amy Schoenheit

Dance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Sara Schroerlucke

Dance-Performance

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Sara Schroerlucke

Dance

Poster Session ~ #324

1:30 - 2:50 PM

Olivia Schuetz

European Studies

Poster Session ~ #325

1:30 - 2:50 PM

Steven Schwartz

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #299

1:30 - 2:50 PM

Kevin Scott

Chemistry

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

Phonnyta Seng

Arts & Humanities

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Valerie Serrano

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Valerie Serrano

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach B

3:40 PM

Jacquelyn Shader

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #354

1:30 - 2:50 PM

Jacquelyn Shader

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #139

1:30 - 2:50 PM

Apeksha Shah

Biological Sciences

Poster Session ~ #136

1:30 - 2:50 PM

Apeksha Shah

Biological Sciences

Poster Session ~ #204

1:30 - 2:50 PM

Nehal Shah

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Emerald Bay D

9:10 AM

Omar Shanta

Electrical Engineering

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Sam Sharvini

Urban Studies

Poster Session ~ #24

1:30 - 2:50 PM

Merna Shehata

Biological Sciences

Poster Session ~ #299

1:30 - 2:50 PM

Chengtian Shen

Chemistry

Poster Session ~ #318

1:30 - 2:50 PM

Paoyang (Puma) Shen

Criminology, Law & Society

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Tracy Shen

Dance-Performance

Oral Session II

Emerald Bay C

3:00 PM

Mahmoud Sherif

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #213

1:30 - 2:50 PM

Mahmoud Sherif

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #214

1:30 - 2:50 PM

Jay Sheth

Biomedical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Jay Sheth

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #6

1:30 - 2:50 PM

Jessica Shi

Psychology

Oral Session II

Balboa Island A

3:40 PM

Harrison Shieh

Economics

Poster Session ~ #132

1:30 - 2:50 PM

Diane Shin

Biological Sciences

Poster Session ~ #121

1:30 - 2:50 PM

Diane Shin

Biological Sciences

Poster Session ~ #122

1:30 - 2:50 PM

Matthew Shinto

Biological Sciences

Poster Session ~ #127

1:30 - 2:50 PM

Matthew Shinto

Biological Sciences

Poster Session ~ #217

1:30 - 2:50 PM

Sneha Shivkumar

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #123

1:30 - 2:50 PM

Samantha Shwe

Neurobiology

Oral Session I

Newport Beach B

8:30 AM

Samantha Shwe

Neurobiology

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Fatima Siddiqi

Biological Sciences

Poster Session ~ #209

1:30 - 2:50 PM

Jaspal Sidhu

Aerospace Engineering/ Materials Science Engineering

Oral Session II

Aliso Beach B

3:00 PM

Melissa Sigona

History

Oral Session II

Pacific Ballroom A

4:20 PM

Suzanne Sin

International Studies

Poster Session ~ #352

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Sitacarini

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #335

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Sitacarini

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Edmund Situ

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Danny Siu

Biological Sciences

Poster Session ~ #268

1:30 - 2:50 PM

James Slong

Computer Engineering

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Lidia Smirnova

Biomedical Engineering

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Mariya Smirnova

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

8:50 AM

Mariya Smirnova

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #348

1:30 - 2:50 PM

Mariya Smirnova

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Mary Smirnova

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #245

1:30 - 2:50 PM

Amanda Smith

Chemical Engineering

Poster Session ~ #266

1:30 - 2:50 PM

Alexander Snavely

Electrical Engineering/ English

Poster Session ~ #237

1:30 - 2:50 PM

Cyril Soliman

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #234

1:30 - 2:50 PM

Mony Son

Biological Sciences

Poster Session ~ #327

1:30 - 2:50 PM

Pongsakorn Soonthornyanakij

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #80

1:30 - 2:50 PM

Paola Sotelo

Social Ecology

Oral Session II

Balboa Island B

3:40 PM

Ryan Soto

Materials Science Engineering

Poster Session ~ #120

1:30 - 2:50 PM

Sophia Spann

Biological Sciences

Poster Session ~ #130

1:30 - 2:50 PM

Sophia Spann

Biological Sciences

Oral Session I

Newport Beach B

9:10 AM

Sophia Spann

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Breauna Spencer

Education Sciences/ Sociology

Oral Session II

Balboa Island A

4:20 PM

Barbara Spyrou

Criminology, Law & Society

Poster Session ~ #40

1:30 - 2:50 PM

Jeremy Sry

Public Health Sciences

Poster Session ~ #266

1:30 - 2:50 PM

Devon Stanley

Computer Engineering

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Lauren Stasiak

Public Health Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Franco Staub

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #170

1:30 - 2:50 PM

Miranda Stiewig

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Justin Stovner

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #234

1:30 - 2:50 PM

Justin Stovner

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

9:10 AM

Stephanie Strahl

Public Health Sciences

Poster Session ~ #348

1:30 - 2:50 PM

Benjamin Strickland

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Crescent Bay A

9:10 AM

Jonathan Stroud

Computer Science

Poster Session ~ #16

1:30 - 2:50 PM

David Suh

Biological Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Nick Sullivan

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #104

1:30 - 2:50 PM

Kenji Sumikawa

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #173

1:30 - 2:50 PM

Amanda Summers

Chemistry

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:00 PM

Akari Sunaga

Studio Art

Oral Session II

Doheny Beach C

4:20 PM

Courtney Ta

Biological Sciences

Poster Session ~ #180

1:30 - 2:50 PM

Fadi Tahhan

Biological Sciences

Poster Session ~ #186

1:30 - 2:50 PM

Yerazik Tahmasian

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #153

1:30 - 2:50 PM

Amy Takahashi

Biological Sciences

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Alexander Talebi

Civil Engineering

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Jonathan Tam

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach A

3:00 PM

Lizeth Tamayo

Social Policy & Public Service/ Sociology

Poster Session ~ #330

1:30 - 2:50 PM

Amy Yu Tung Tan

Psychology & Social Behavior/ Public Health Sciences

Poster Session ~ #106

1:30 - 2:50 PM

Dorothy Tan

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Michelle Tan

Public Health Policy

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Sarah Tang

Microbiology & Immunology

Poster Session ~ #30

1:30 - 2:50 PM

Sarah Tang

Microbiology & Immunology

Oral Session I

Emerald Bay C

8:50 AM

Victor Tang

Biological Sciences

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Vincent Tangherlini

Drama

Oral Session II

Moss Cove B

3:20 PM

Cristina Tangreti

Comparative Literature

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Abdullaah Tarif

Aerospace Engineering/ Materials Science Engineering

Poster Session ~ #328

1:30 - 2:50 PM

Nicole Melissa Taylor

Psychology & Social Behavior/ Public Health Policy

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Alma Tejeda

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #268

1:30 - 2:50 PM

Cesar Tejeda

Electrical Engineering

Poster Session ~ #253

1:30 - 2:50 PM

Armand Terzian

Civil Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:30 AM

Armand Terzian

Civil Engineering

Oral Session I

Newport Beach B

9:50 AM

Nicole Tfaye

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Tony Thai

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #4

1:30 - 2:50 PM

Uyen Thai

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #152

1:30 - 2:50 PM

Kunal Thaker

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Ya Thao

Biomedical Engineering

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Sarah Thompson

English

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Sarah Thompson

English

Poster Session ~ #200

1:30 - 2:50 PM

William Thomsen

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Joshua Tjokrosurjo

Biological Sciences/ Computer Science

Oral Session I

Newport Beach B

8:50 AM

Jimmy To

Biological Sciences

Poster Session ~ #322

1:30 - 2:50 PM

Catalina Todd

Art History/ Drama

Poster Session ~ #369

1:30 - 2:50 PM

Pauline Ton

Social Science

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

June Tong

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #54

1:30 - 2:50 PM

Marlene Torres

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Aivy Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #329

1:30 - 2:50 PM

Anna Tran

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay C

4:40 PM

Anne Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Anne Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #7

1:30 - 2:50 PM

Ashley Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #7

1:30 - 2:50 PM

Caroline Tran

Biological Sciences

Oral Session I

Newport Beach B

9:50 AM

Charlene Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #163

1:30 - 2:50 PM

Chinh Tran

Biomedical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach A

9:50 AM

Christopher Tran

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Balboa Island B

4:00 PM

Cynthia Tran

Anthropology/ Biomedical Engineering

Poster Session ~ #206

1:30 - 2:50 PM

Dennis Tran

Public Health Policy

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Jacqueline Tran

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Jacqueline Tran

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #86

1:30 - 2:50 PM

James Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Jessica Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #28

1:30 - 2:50 PM

Karen Tran

Biological Sciences

Poster Session ~ #342

1:30 - 2:50 PM

Kimberly Tran

Education/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #61

1:30 - 2:50 PM

MaiAnh Tran

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach B

8:30 AM

Michelle Tran

Psychology & Social Behavior/ Public Health Policy

Oral Session II

Newport Beach B

4:40 PM

Phillip Tran

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #27

1:30 - 2:50 PM

Thi Tran

Biomedical Engineering

Oral Session II

Woods Cove C

4:40 PM

Thi Tran

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #196

1:30 - 2:50 PM

Tracie Tran

Biological Sciences

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:40 PM

Vinson Tran

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #229

1:30 - 2:50 PM

Kevin Trieu

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #322

1:30 - 2:50 PM

Chelsea Trinh

Art History/ Sociology

Poster Session ~ #140

1:30 - 2:50 PM

Kevin Trinh

Anthropology/ Psychology

Poster Session ~ #54

1:30 - 2:50 PM

Lily Trinh

Biological Sciences

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Peri Trono

Dance-Choreography

Oral Session II

Doheny Beach C

3:20 PM

Andrew Truong

Civil Engineering

Oral Session II

Doheny Beach C

3:00 PM

Andrew Truong

Civil Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

9:50 AM

Buu Truong

Electrical Engineering

Poster Session ~ #5

1:30 - 2:50 PM

Joel Trushinski

Microbiology & Immunology

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Anita Marie Tsaasan

Informatics

Poster Session ~ #281

1:30 - 2:50 PM

Anita Marie Tsaasan

Informatics

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Yuder Tsai

Drama

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Yuder Tsai

Drama

Oral Session I

Emerald Bay D

8:30 AM

Vivian Tseng

Civil Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #253

1:30 - 2:50 PM

Vivian Tseng

Civil Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Brianna Tu

Informatics

Poster Session ~ #232

1:30 - 2:50 PM

Roger Tu

Biological Sciences

Poster Session ~ #179

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Tu

Biochemistry & Molecular Biology

Poster Session ~ #171

1:30 - 2:50 PM

Tori Tucker

Biological Sciences

Poster Session ~ #238

1:30 - 2:50 PM

Cierra Tunquist

Biomedical Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Elizabeth Tuttle

Dance/ Sociology

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Mansi Tyagi

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #79

1:30 - 2:50 PM

Nicole Ulgado

Public Health Sciences

Oral Session I

Emerald Bay C

8:50 AM

Emuejevuoke Umukoro

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Emerald Bay B

4:20 PM

Ruby Urbano

Political Science/ Socail Ecology

Oral Session I

Emerald Bay E

9:10 AM

Omid Vadpey

Microbiology & Immunology

Oral Session II

Woods Cove C

3:20 PM

Kinnari Valand

Biological Sciences

Poster Session ~ #46

1:30 - 2:50 PM

Fe Valencia

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #90

1:30 - 2:50 PM

Sarah Valles

Biological Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Jasmin Van Malderen

Biomedical Engineering/ Management

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Adrianna Vasquez

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Newport Beach A

3:20 PM

Efrain Vasquez

Sociology

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Irvin Vasquez-Calderon

Aerospace Engineering

Poster Session ~ #248

1:30 - 2:50 PM

Victor Vazquez Sevilla

Chemical Engineering

Poster Session ~ #129

1:30 - 2:50 PM

Irene Velarde

Biological Sciences

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Cindy Ventura

Business Information Management/ Public Health Policy

Oral Session II

Emerald Bay D

3:40 PM

Daisy Vera

Political Science/ Social Policy & Public Service

Poster Session ~ #364

1:30 - 2:50 PM

Susana Verduzco

Anthropology

Poster Session ~ #365

1:30 - 2:50 PM

Susana Verduzco

Anthropology

Oral Session II

Moss Cove B

3:00 PM

Susana Verduzco

Anthropology

Oral Session I

Woods Cove A

9:50 AM

Susana Verduzco

Anthropology

Poster Session ~ #390

1:30 - 2:50 PM

Carmen Vickers

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Alexandria Viernes

Dance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Alexandria Viernes

Dance-Performance

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Carolina Villegas

Criminology, Law & Society/ Spanish/ Sociology

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Carolina Villegas

Sociology

Poster Session ~ #137

1:30 - 2:50 PM

Christina Villegas

Public Health Sciences

Poster Session ~ #123

1:30 - 2:50 PM

Eric Viquez

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Newport Beach B

8:30 AM

Eric Viquez

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Marla Vivero

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Natalie Vold

Biomedical Engineering

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Jann Vongchaisaree

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #39

1:30 - 2:50 PM

Hetika Vora

Pharmaceutical Science

Oral Session I

Pacific Ballroom B

10:10 AM

Jessica Vu

Biological Sciences/ Computer Science

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Katherine Vu

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Katherine Vu

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #310

1:30 - 2:50 PM

Kevin Vu

Mathematics/ Physics

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:30 AM

Lam Vu

Mechanical Engineering

Oral Session I

Newport Beach A

8:30 AM

Verna Vu

Biological Sciences

Poster Session ~ #304

1:30 - 2:50 PM

LeeAnne Wang

Chemistry

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Paean Wang

Dance

Poster Session ~ #332

1:30 - 2:50 PM

Yuwei Wang

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Natasha Wasim

Public Health Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:10 AM

Dyaln Weeks-Comeau

Mechanical Engineering

Oral Session I

Doheny Beach D

8:30 AM

Jennifer Welch

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach C

3:20 PM

Stephan Wenthe

Chemical Engineering

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Keira Whitaker

Dance

Oral Session I

Doheny Beach B

9:30 AM

Gabrielle White

Public Health Policy

Oral Session I

Doheny Beach B

9:10 AM

Jennifer White

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Eric Wilde

Biomedical Engineering/ Electrical Engineering/ Materials Science Engineering

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shannon Willard

Dance-Choreography/ Dance-Performance/ Mathematics

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Shannon Willard

Dance-Choreography/ Dance-Performance/ Mathematics

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Sara Willman

Chemical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay A

4:20 PM

Alexandra Wimberly

Criminology, Law & Society/ Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Damon Wong

Informatics

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Ellery Wong

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #273

1:30 - 2:50 PM

Ellery Wong

Biomedical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay E

4:00 PM

Hollie Wong

Biological Sciences

Poster Session ~ #283

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Wong

Computer Science

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Wilson Wong

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #315

1:30 - 2:50 PM

Alyssa Wu

Earth System Science/ Economics

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Ho Ming Wu

Dance-Choreography/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Justin Wu

Civil Engineering

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Minerva Wu

Biological Sciences

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Michael Xie

Biological Sciences

Oral Session I

Balboa Island B

9:50 AM

Josh Yakel

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #13

1:30 - 2:50 PM

Alan Yam

Biological Sciences

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Lani Yamanaka

Dance

Oral Session I

Performance Studio 1100

12:20 PM

Lani Yamanaka

Dance-Choreography/ Dance-Performance

Poster Session ~ #291

1:30 - 2:50 PM

Yuhang Yang

Chemistry

Poster Session ~ #171

1:30 - 2:50 PM

Peter Yanny

Public Health Sciences

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Rachel Yip

Public Health Policy/ Sociology

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Brian Young

Biological Sciences

Oral Session II

Woods Cove B

3:20 PM

Brian Young

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Fred Youngblood

English

Poster Session ~ #35

1:30 - 2:50 PM

Vandy Yourk

Neurobiology

Poster Session ~ #235

1:30 - 2:50 PM

Agnes (Laura) Yu

Physics

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Hongnian Yu

Electrical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Joshua Yu