Index of Presenters


Session

Student

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Noberto Abadias

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #215

1:30 - 2:50 PM

Noor Abdo

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #106

1:30 - 2:50 PM

Muhammad Abdurrohman

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Jonathan Abebe

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #179

1:30 - 2:50 PM

Sina Abedi

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Arash Abiri

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Ali Aboughaida

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Christian Aceves

Undeclared

Poster Session ~ #40

1:30 - 2:50 PM

Bahman Adlou

Economics

Poster Session ~ #427

1:30 - 2:50 PM

Vania Agama Ramirez

Criminology, Law & Society/ Social Ecology

Oral Session II

Emerald Bay B

3:00 PM

William Agnew

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Akshita Agrawal

Biomedical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay D

3:20 PM

Alicia Aguayo

Social Policy and Public Service

Poster Session ~ #72

1:30 - 2:50 PM

Camila Aguilar

Public Health Sciences

Oral Session I

Crescent Bay D

9:10 AM

Edgar Aguirre

Dance

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Faustino Aguirre

Computer Engineering

Oral Session I

Doheny Beach D

9:30 AM

Faustino Aguirre

Computer Engineering

Poster Session ~ #115

1:30 - 2:50 PM

Francisco Aguirre

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay D

8:30 AM

Ruqayya Ahmad

International Studies

Poster Session ~ #6

1:30 - 2:50 PM

Saamiyah Ahmed

Biological Sciences

Oral Session I

Aliso Beach B

9:50 AM

Rachel Ahrens

Sociology

Oral Session I

Emerald Bay E

8:50 AM

Sylvia Akar

Biological Sciences

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Shreya Akkenapally

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #79

1:30 - 2:50 PM

Jafar Al Souz

Microbiology & Immunology

Poster Session ~ #124

1:30 - 2:50 PM

Hira Aladroos

Biological Sciences

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Maira Alba

Biological Sciences

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Katrina Albania

Nursing Science

Oral Session I

Doheny Beach D

9:10 AM

Reigan Vinson Alcaria

Electrical Engineering

Oral Session I

Woods Cove C

8:50 AM

Murad Aldoghmi

Biological Sciences

Poster Session ~ #128

1:30 - 2:50 PM

Murad Aldoghmi

Biological Sciences

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Annika Alejo

Dance

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Annika Alejo

Dance

Poster Session ~ #433

1:30 - 2:50 PM

Annika Alejo

Anthropology/ Dance

Poster Session ~ #252

1:30 - 2:50 PM

Hishaam Ali

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Hishaam Ali

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #30

1:30 - 2:50 PM

Mariam Ali

Biological Sciences

Oral Session II

Crescent Bay A

4:20 PM

Parastoo Ali Pour

Chemical Engineering/ Chemistry

Poster Session ~ #402

1:30 - 2:50 PM

Alleah Aliakbar

Psychology

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:30 AM

Alex Allevato

Materials Science Engineering

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:50 AM

Mossab Alsaedi

Chemical Engineering

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Leslie Alvarado

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Leslie Alvarado

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Leslie Alvarado

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #415

1:30 - 2:50 PM

Manuel Alvarado

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #54

1:30 - 2:50 PM

Alejandro Alvarez

Neurobiology

Poster Session ~ #426

1:30 - 2:50 PM

Jacobo Alvarez

Chicano/Latino Studies

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Elena Amaya

Criminology, Law & Society/ Gender and Sexuality Studies/ Sociology

Poster Session ~ #90

1:30 - 2:50 PM

Sahar Amoozadeh

Neurobiology

Poster Session ~ #288

1:30 - 2:50 PM

William Amos

Environmental Engineering

Poster Session ~ #289

1:30 - 2:50 PM

William Amos

Environmental Engineering

Oral Session I

Emerald Bay C

9:10 AM

Kristen Ampig

Developmental & Cell Biology

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Elizabeth Andrews

Biological Sciences

Poster Session ~ #22

1:30 - 2:50 PM

Elizabeth Andrews

Biological Sciences

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Ellizabeth Andrews

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Sara Anis

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #248

1:30 - 2:50 PM

Sara Anis

Biomedical Engineering

Oral Session I

Aliso Beach A

8:50 AM

Neda Arab

Sociology

Poster Session ~ #268

1:30 - 2:50 PM

Farah Arabi

Electrical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

Karim Arabi

Biomedical Engineering

Oral Session I

Newport Beach A

8:30 AM

Jasmin Grace Arabit

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Dayanna Arana

Psychology

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Gavin Arellano

Materials Science Engineering

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Gabriela Arevalo

Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay E

10:10 AM

Gabrielle Aroz

Psychology

Poster Session ~ #97

1:30 - 2:50 PM

Katti Arroyo

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Amirah Aryan

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #233

1:30 - 2:50 PM

Mira Asad

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

Ambar Avila

Biomedical Engineering

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:50 AM

Madison Avila

Sociology

Poster Session ~ #122

1:30 - 2:50 PM

Mina Ayad

Neurobiology

Oral Session I

Pacific Ballroom B

8:30 AM

Jennifer Ayala

International Studies/ Sociology

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Luis Ayala

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #13

1:30 - 2:50 PM

Haroon Azhand

Biological Sciences

Poster Session ~ #217

1:30 - 2:50 PM

Ali Azimi

Cognitive Sciences

Oral Session II

Crescent Bay A

3:00 PM

Alex Babayi

Chemical Engineering

Poster Session ~ #144

1:30 - 2:50 PM

Cindy Bach

Biological Sciences

Poster Session ~ #167

1:30 - 2:50 PM

Oscar Bach

Biological Sciences

Oral Session I

Woods Cove A

9:10 AM

Bardia Bahadori

Biological Sciences

Oral Session II

Emerald Bay A

4:20 PM

Adrian Bahani

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #194

1:30 - 2:50 PM

Yu Bai

Biological Sciences

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Kajal Bains

Biological Sciences

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

Ryan Bald

Computer Science & Engineering

Poster Session ~ #100

1:30 - 2:50 PM

Gabrielle Barajas

Biological Sciences

Poster Session ~ #313

1:30 - 2:50 PM

Siddharth Baranwal

Mechanical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay D

8:50 AM

William Barton

Economics/ Political Science

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Julien Basmayor

Mechanical Engineering

Oral Session II

Aliso Beach B

3:00 PM

Alandi Bates

Psychology

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Miguel Bautista

Biomedical Engineering

Oral Session II

Aliso Beach A

3:40 PM

Soha Bayginejad

Anthropology/ Biological Sciences

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Dariush Bazyani

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Dariush Bazyani

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Dina Bdaiwi

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #193

1:30 - 2:50 PM

Danny Be

Pharmaceutical Science

Oral Session II

Emerald Bay D

3:40 PM

Joseph Beauregard

Political Science/ Sociology

Poster Session ~ #9

1:30 - 2:50 PM

Arsany Bechay

Biological Sciences

Poster Session ~ #233

1:30 - 2:50 PM

Danielle Becker

Biomedical Engineering

Oral Session II

Moss Cove B

3:00 PM

Ariana Bedolla

Chicano/Latino Studies/ Political Science

Oral Session II

Emerald Bay E

3:00 PM

Aaron Bell

Criminology, Law & Society

Poster Session ~ #244

1:30 - 2:50 PM

Irene Beltran

Biomedical Engineering

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Irene Beltran

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Leah Benci-Woodward

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #159

1:30 - 2:50 PM

Lesly Benitez

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach D

9:50 AM

Jeffery Berhow

Electrical Engineering

Poster Session ~ #265

1:30 - 2:50 PM

Ganesh Betageri

Mechanical Engineering

Oral Session II

Doheny Beach C

4:20 PM

Bailey Betancourt

History/ Music

Oral Session II

Crescent Bay D

4:00 PM

Bailey Betancourt

History/ Music

Poster Session ~ #173

1:30 - 2:50 PM

Kheira Bettir

Public Health Sciences

Oral Session I

Emerald Bay E

9:10 AM

Kheira Bettir

Public Health Sciences

Poster Session ~ #174

1:30 - 2:50 PM

Kheira Bettir

Public Health Sciences

Poster Session ~ #348

1:30 - 2:50 PM

Ayesha Bhakta

Criminology, Law & Society

Poster Session ~ #88

1:30 - 2:50 PM

Caleb Bhatnagar

Biological Sciences

Poster Session ~ #272

1:30 - 2:50 PM

Shrishti Bhatnagar

Electrical Engineering

Poster Session ~ #135

1:30 - 2:50 PM

Arvind Bhattacharya

Chemistry

Oral Session I

Crescent Bay D

9:10 AM

Brooke Bierling

Education Sciences

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:50 AM

Heather Bilton

Sociology

Oral Session I

Doheny Beach B

10:10 AM

Nicole Block

Art History/ Literary Journalism

Poster Session ~ #177

1:30 - 2:50 PM

Undariya Boldbaatar

Biological Sciences

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Brittany Bonilla

Medical Anthropology/ Public Health Policy

Poster Session ~ #69

1:30 - 2:50 PM

Agyeman Bonsu

Psychology & Social Behavior

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Sara Boukai

Biomedical Engineering

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Ryan Boyle

Biomedical Engineering

Oral Session I

Moss Cove A

8:50 AM

Eunice Briet

Public Health Policy

Poster Session ~ #149

1:30 - 2:50 PM

Jean-Louis Bru

Biochemistry & Molecular Biology/ French

Poster Session ~ #329

1:30 - 2:50 PM

Kimberly Buck

Chemistry

Poster Session ~ #114

1:30 - 2:50 PM

Ryan Buck

Biological Sciences

Poster Session ~ #119

1:30 - 2:50 PM

Michelle Bui

Biological Sciences

Oral Session II

Doheny Beach B

3:40 PM

Michelle Bui

Biological Sciences

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Peter Bui

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #389

1:30 - 2:50 PM

Phoebe Bui

Cognitive Sciences

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Victor Cabanas

Mechanical Engineering

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:50 AM

Samuel Cabrera

Mechanical Engineering

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Junming Cai

Biomedical Engineering/ Materials Science Engineering

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

10:10 AM

Junming Cai

Biomedical Engineering/ Materials Science Engineering

Poster Session ~ #36

1:30 - 2:50 PM

Lena Cai

Biological Sciences

Poster Session ~ #333

1:30 - 2:50 PM

Zicheng Cai

Biological Sciences/ Chemistry

Poster Session ~ #337

1:30 - 2:50 PM

Belen Cairo

Earth System Science/ Urban Studies

Oral Session I

Emerald Bay E

9:50 AM

Anarosa Calderon Marcos

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Valeria Calvillo

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #401

1:30 - 2:50 PM

Elisa Campello de Mello

Psychology

Poster Session ~ #311

1:30 - 2:50 PM

Patrick Canler

Mechanical Engineering

Oral Session I

Moss Cove B

9:30 AM

Patrick Canler

Mechanical Engineering

Poster Session ~ #185

1:30 - 2:50 PM

Caroline Cao

Human Biology

Poster Session ~ #359

1:30 - 2:50 PM

Suzanne Cardenas

Education Sciences

Poster Session ~ #310

1:30 - 2:50 PM

McHenry Carlson

Mechanical Engineering

Oral Session I

Crescent Bay C

8:30 AM

Mariam Carr

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #436

1:30 - 2:50 PM

Salvador Carrillo Mendoza

Drama

Poster Session ~ #450

1:30 - 2:50 PM

Laura Castillo

Earth System Science/ Education Sciences

Poster Session ~ #107

1:30 - 2:50 PM

Caitlyn Catabay

Biological Sciences

Poster Session ~ #58

1:30 - 2:50 PM

Nick Cecchi

Mechanical Engineering

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

3:40 PM

Brenda Cervantes

Chicano/Latino Studies/ Sociology

Oral Session II

Moss Cove A

4:00 PM

Brett Cervantes

Biological Sciences

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Brett Cervantes

Biological Sciences

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Brett Cervantes

Biological Sciences

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Brett Cervantes

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach C

10:10 AM

Jenny Cevallos

Biological Sciences

Poster Session ~ #120

1:30 - 2:50 PM

Tushank Chadha

Biological Sciences

Poster Session ~ #386

1:30 - 2:50 PM

Minji Chai

Psychology & Social Behavior

Poster Session ~ #125

1:30 - 2:50 PM

Mincy Chakkalakal

Biological Sciences

Poster Session ~ #141

1:30 - 2:50 PM

Eric Chan

Biological Sciences

Oral Session I

Doheny Beach D

8:30 AM

Nathan Chan

Computer Science & Engineering

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Tina Chan

Materials Science Engineering

Oral Session I

Emerald Bay E

8:30 AM

Gianna Chandler

Nursing Science

Poster Session ~ #118

1:30 - 2:50 PM

Gianna Chandler

Nursing Science

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Alexander Chang

Biomedical Engineering

Poster Session ~ #246

1:30 - 2:50 PM

Andrew Chang

Biomedical Engineering

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Henry Chang

Human Biology

Poster Session ~ #7

1:30 - 2:50 PM

Henry Chang

Human Biology

Poster Session ~ #86

1:30 - 2:50 PM

Isabela Chang

Public Health Sciences

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Kristin Chang

Nursing Science

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Young Chang

Political Science

Poster Session ~ #444

1:30 - 2:50 PM

Cody Chau

English/ History/ Education

Poster Session ~ #204

1:30 - 2:50 PM

Colleen Chau

Neurobiology

Poster Session ~ #70

1:30 - 2:50 PM

Norreen Chau

Public Health Sciences

Poster Session ~ #260

1:30 - 2:50 PM

Yvonne Chau

Chemical Engineering

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Dhruvi Chauhan

International Studies/ Public Health Policy

Poster Session ~ #70

1:30 - 2:50 PM

Sonia Chavez

Public Health Policy

Poster Session ~ #155

1:30 - 2:50 PM

Chun Han Chen

Biomedical Engineering: Premedicine

Poster Session ~ #419

1:30 - 2:50 PM

Ling Chen

Education Sciences/ Social Policy and Public Service

Poster Session ~ #259

1:30 - 2:50 PM

Ming Chen

Chemical Engineering

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Qiyu Chen

Business Economics

Oral Session I

Doheny Beach C

8:50 AM

Ryan Chen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #61

1:30 - 2:50 PM

Steven Chen

Pharmaceutical Science

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Suting Chen

Psychology & Social Behavior

Oral Session I

Moss Cove B

8:30 AM

Tai Wei Chen

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

Poster Session ~ #305

1:30 - 2:50 PM

Victor Chen

Mechanical Engineering

Oral Session II

Woods Cove C

4:00 PM

Yizhou Chen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #317

1:30 - 2:50 PM

Daniel Cheng

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Winnie Cheng

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Winnie Cheng

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Winnie Cheng

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Bismarck Chiang

Aerospace Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Wesley Chiang

Biomedical Engineering/ Materials Science Engineering

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Wesley Chiang

Biomedical Engineering/ Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #104

1:30 - 2:50 PM

Emilie Chien

Ecology & Evolutionary Biology

 

Poster Session ~ #38

1:30 - 2:50 PM

Om Chitnis

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

Eric Cho

Computer Science & Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove A

3:20 PM

Sophia Choi

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #410

1:30 - 2:50 PM

Titus Choi

International Studies

 

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

Victor Choi

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Ye Choi

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #231

1:30 - 2:50 PM

Nasam Chokr

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Jonathan Chong

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #284

1:30 - 2:50 PM

Imran Chowdhry

Informatics

 

Poster Session ~ #361

1:30 - 2:50 PM

Bayon Christine

Sociology

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:50 AM

Bayon Christine

Sociology

 

Poster Session ~ #150

1:30 - 2:50 PM

Raymond Chu

Pharmaceutical Science

 

Oral Session I

Woods Cove B

9:30 AM

Raymond Chu

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Danny Chun

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Anthony Chuong

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach B

8:30 AM

Grace Ciccarello

English

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:30 AM

Matt Clark

Computer Science

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Jade Cole

Dance

 

Poster Session ~ #432

1:30 - 2:50 PM

Jade Cole

Dance

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Anthony Colin

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Jesse Collins

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:10 AM

Jude Collins

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #77

1:30 - 2:50 PM

Alyssa Columbus

Mathematics

 

Oral Session II

Woods Cove A

4:40 PM

Alyssa Columbus

Mathematics

 

Oral Session II

Newport Beach B

3:00 PM

Rebecca Combs

Chemistry

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:20 PM

Maribel Comparan

Asian American Studies/ Spanish

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:50 AM

Carla Contreras

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach C

3:00 PM

Huitzijared Contreras Miguel

History/ International Studies

 

Oral Session I

Woods Cove B

9:50 AM

Joshua Cook

Biochemistry & Molecular Biology/ Chemistry

 

Oral Session I

Emerald Bay C

10:10 AM

Dania Corrales

Biological Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:10 AM

Cristian Cortez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #256

1:30 - 2:50 PM

Jenette Creso

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay D

9:30 AM

Julianna Cressman

Dance

 

Oral Session II

Doheny Beach C

4:40 PM

Julianna Cressman

Dance

 

Poster Session ~ #446

1:30 - 2:50 PM

Eduardo Cruz

Biological Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Chenkai Cu

Biomedical Engineering

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Carl Ponce Cubero

Dance

 

Oral Session I

Doheny Beach B

9:50 AM

Molly Curtis

Art History/ Film and Media Studies

 

Oral Session II

Woods Cove A

3:00 PM

Jialin Dai

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Andrew Dam

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:30 AM

Elham Danay

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #91

1:30 - 2:50 PM

Christina Dang

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Hugh Dang

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #206

1:30 - 2:50 PM

Quang-Minh Dang

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Sean Dang

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:00 PM

Leila Danishgar

Biochemistry/ Biology/Education

 

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Buu Dao

Biological Sciences

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

MyAnh Dao

Chemical Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:40 PM

Boonyarit Daraphant

International Studies

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emily Davis

Dance/ Psychology and Social Behavior

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Elijah De Guzman

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #63

1:30 - 2:50 PM

Tracy De Leon

Nursing Science

 

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Tracy De Leon

Nursing Science

 

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Zachary De Motte

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #184

1:30 - 2:50 PM

Angele De Silva

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach B

8:50 AM

Grant Decastro

Physics

 

Oral Session I

Aliso Beach B

9:10 AM

Melody Dehghan

Business Economics/ Quantitative Economics

 

Poster Session ~ #391

1:30 - 2:50 PM

Elita Delbruck

Cognitive Sciences

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:50 AM

Elita Delbruck

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Ayesha Dhar

Psychology/ Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #295

1:30 - 2:50 PM

Sara Diab

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #297

1:30 - 2:50 PM

Melissa Diaz

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Demijon Dicen

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #363

1:30 - 2:50 PM

Marcella Digel

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Oral Session I

Crescent Bay D

8:30 AM

Lucile Dillon

Dance

 

Poster Session ~ #434

1:30 - 2:50 PM

Lucile Dillon

Dance

 

Poster Session ~ #52

1:30 - 2:50 PM

Nguyen Dinh

Genetics

 

Poster Session ~ #446

1:30 - 2:50 PM

Vivian Dinh-Dang

Biological Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Aaron Dirickson

Dance/ English

 

Oral Session II

Aliso Beach A

4:00 PM

Madison Dixson

Anthropology

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Stella Doering

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Diana Dominguez Ortega

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Doheny Beach A

8:30 AM

Diana Dominguez Ortega

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #417

1:30 - 2:50 PM

Carolina Dominguez-Burciaga

Political Science/ Social Policy and Public Service

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Dishant Donga

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:50 AM

Yuji Dornberg

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Siyuan Doug

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Daniel Doung

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #166

1:30 - 2:50 PM

Derek DuBois

Chemistry

 

Poster Session ~ #369

1:30 - 2:50 PM

Cheyenne Dufall

Criminology, Law & Society/ Psychology and Social Behavior

 

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Jasmina Dukovic

Biological Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Robert Dunn

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #240

1:30 - 2:50 PM

Danny Duong

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #33

1:30 - 2:50 PM

Jessica Duong

Biological Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:30 AM

Elizabeth Duran

Criminology, Law & Society/ Psychology and Social Behavior

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Iridian Duran

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Iridian Duran

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Iridian Duran

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #363

1:30 - 2:50 PM

Christopher Durr

Computer Science

 

Oral Session I

Emerald Bay E

8:50 AM

Chelsea Dy

Biological Sciences

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:00 PM

Lauren Eales

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Moss Cove B

8:50 AM

Auzzsa Eaton

Biomedical Engineering/ Urban Studies

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:30 AM

Letitia Edwards

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #283

1:30 - 2:50 PM

John Efseaff

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #164

1:30 - 2:50 PM

Amal Elali

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #344

1:30 - 2:50 PM

Christina Elias

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Julian Elizarraras

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #84

1:30 - 2:50 PM

Sanjanaa Ellur

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #95

1:30 - 2:50 PM

Micaela Erhard

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #137

1:30 - 2:50 PM

Yoseline Escalante-Buendia

Public Health Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay D

10:10 AM

Kibsaim Escarcega

Music

 

Poster Session ~ #72

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Escareno

Psychology

 

Poster Session ~ #192

1:30 - 2:50 PM

Emily Eshraghian

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #110

1:30 - 2:50 PM

Adam Fagan

Earth System Science

 

Poster Session ~ #376

1:30 - 2:50 PM

Seyed Falasiri

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Joseph Falcon

Materials Science Engineering

 

Oral Session I

Woods Cove C

10:10 AM

Melody Fang

Biological Sciences

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Yuhua Fang

Education Sciences

 

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Omair Farooqui

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #147

1:30 - 2:50 PM

Bushra Fatima

Biochemistry & Molecular Biology

 

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Mahrukh Fatima

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #29

1:30 - 2:50 PM

Nida Fatima

Neurobiology

 

Poster Session ~ #440

1:30 - 2:50 PM

John Marco Feri

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #239

1:30 - 2:50 PM

Irma Fernandez

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Karen Fernandez

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Leslie Fernando

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #138

1:30 - 2:50 PM

Ariana Figueroa

Chemistry

 

Oral Session I

Crescent Bay A

8:30 AM

Miracle Vania Firmalino

Neurobiology

 

Oral Session II

Moss Cove B

3:20 PM

Marleni Flores

Education Sciences

 

Poster Session ~ #273

1:30 - 2:50 PM

William Floyd

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:00 PM

Amber Fong

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #201

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Fong

Pharmaceutical Science

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:10 AM

Jonathan Fong

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #78

1:30 - 2:50 PM

Taylor Fong

Public Health Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach D

8:30 AM

Matthew Footitt

Computer Science & Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Christopher Foskett

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #253

1:30 - 2:50 PM

Lela Fossett

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Louis Frank

Biomedical Engineering

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Chelsea Freeman

Dance/ Psychology and Social Behavior

 

Poster Session ~ #311

1:30 - 2:50 PM

Phillip Friedman

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:30 AM

Phillip Friedman

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Yiwei Gaao

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #196

1:30 - 2:50 PM

Alexandra Gacuya

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #116

1:30 - 2:50 PM

Rishi Gadepally

Biological Sciences/ Exercise Sciences

 

Poster Session ~ #321

1:30 - 2:50 PM

Karthik Gajulapalli

Computer Science/ Mathematics

 

Oral Session I

Crescent Bay C

10:10 AM

Ellen Galstyan

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Angel Gamboa

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:20 PM

Shengyu Gao

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Xiuhui Gao

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #445

1:30 - 2:50 PM

Amy Gaona

Education Sciences/ Sociology

 

Poster Session ~ #360

1:30 - 2:50 PM

Alondra Garcia

Anthropology/ Political Science

 

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Fabian Garcia

Computer Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:30 AM

Fabian Garcia

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Kristel Garcia

Nursing Science

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:30 AM

Kayleen Garvey

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Woods Cove C

9:30 AM

Navid Ghaffari

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Mariam Ghazaryan

Political Science

 

Poster Session ~ #47

1:30 - 2:50 PM

Sharis Ghazeri

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #398

1:30 - 2:50 PM

Amy Giang

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #323

1:30 - 2:50 PM

Wyeth Gibson

Chemistry

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:50 AM

Jasmine Gil

Biological Sciences

 

Oral Session II

Woods Cove A

4:00 PM

Arashpreet Gill

Psychology & Social Behavior

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Kelsey Gitlin

Business Administration/ Drama

 

Poster Session ~ #148

1:30 - 2:50 PM

Ariel Giventer

Biological Sciences

 

Oral Session II

Aliso Beach A

4:20 PM

Aaron Goeser

Anthropology

 

Oral Session I

Crescent Bay B

8:30 AM

David Gogokhiya

Computer Science

 

Oral Session I

Newport Beach B

9:10 AM

Samuel Gomez Suarez

Physics

 

Oral Session II

Aliso Beach B

3:20 PM

Brennan Gonering

Neurobiology

 

Poster Session ~ #133

1:30 - 2:50 PM

Andrew Gong

Exercise Sciences

 

Poster Session ~ #422

1:30 - 2:50 PM

Yolitzma Gonzalaez

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Lisette Gonzales

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #189

1:30 - 2:50 PM

Cristian Gonzalez

Pharmaceutical Science

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

8:30 AM

Stephanie Gonzalez

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #269

1:30 - 2:50 PM

Ahmed Gorashi

Criminology, Law & Society/ Informatics

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:30 AM

Ahmed Gorashi

Criminology, Law & Society/ Informatics

 

Oral Session II

Doheny Beach B

4:00 PM

Amber Gordon

English

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Tyler Gorman

Aerospace Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay B

3:40 PM

John Gozal

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #162

1:30 - 2:50 PM

Karin Grathwohl

Exercise Sciences

 

Poster Session ~ #429

1:30 - 2:50 PM

Martha Gray

Dance

 

Oral Session II

Crescent Bay D

3:40 PM

Aaron Greger

Music

 

Oral Session II

Doheny Beach C

3:20 PM

Nichole Grimes

History

 

Poster Session ~ #363

1:30 - 2:50 PM

Diyue Gu

Data Science/ Mathematics

 

Poster Session ~ #423

1:30 - 2:50 PM

Tracy Guan

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emily Guerard

Dance

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emily Guerard

Dance

 

Poster Session ~ #32

1:30 - 2:50 PM

Blanca Guerra

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #237

1:30 - 2:50 PM

Jasmin Guerrero

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #414

1:30 - 2:50 PM

Baokun Gui

Cognitive Sciences

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Mary Guirguis

Political Science

 

Poster Session ~ #291

1:30 - 2:50 PM

Onalli Gunasekara

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #293

1:30 - 2:50 PM

Chenxu Guo

Chemistry/ Quantitative Economics

 

Oral Session II

Newport Beach B

4:00 PM

Facheng Guo

Chemistry

 

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Bien Gutierrez

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Newport Beach B

10:10 AM

Luis Felipe Gutierrez

Physics

 

Oral Session II

Moss Cove A

3:40 PM

Nancy Gutierrez

Public Health Policy

 

Oral Session II

Doheny Beach A

4:00 PM

Miroslava Guzman Perez

Comparative Literature/ French/ Spanish

 

Poster Session ~ #21

1:30 - 2:50 PM

Jordan Ha

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #76

1:30 - 2:50 PM

Aminah Habib

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Aminah Habib

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Aminiah Habib

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Cameron Haddad

Computer Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Najla Hafez

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Tara Hajnorouzali

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

8:50 AM

Derek Hale

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

8:50 AM

Cassandra Hall

Education Sciences/ English

 

Poster Session ~ #265

1:30 - 2:50 PM

Dustin Hall

Aerospace Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:20 PM

Khaila Hall

Film & Media Studies

 

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:00 PM

Andrew Hallak

International Studies

 

Oral Session I

Woods Cove B

9:10 AM

Imane Hamza

Chemistry

 

Oral Session II

Newport Beach A

4:40 PM

Jeong Woo Han

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #6

1:30 - 2:50 PM

Mary Hanna

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #442

1:30 - 2:50 PM

Eden Harder

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #407

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Harrington

Quantitative Economics

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Simon Harrison

Dance/ Education Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Simon Harrison

Dance/ Education Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach B

4:20 PM

Alexander Hart

Chemistry

 

Poster Session ~ #165

1:30 - 2:50 PM

Candace Hart

Chemistry

 

Poster Session ~ #392

1:30 - 2:50 PM

Elizaveta Harvey

Economics/ Philosophy/ Political Science/ Psychology

 

Poster Session ~ #363

1:30 - 2:50 PM

Elizaveta Harvey

Psychology

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

10:10 AM

Elizaveta Harvey

Economics/ Philosophy/ Political Science/ Psychology

 

Poster Session ~ #451

1:30 - 2:50 PM

Risa Hatanaka

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:40 PM

Braelyn Havig

Criminology, Law & Society

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:50 AM

Sara Heedy

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #89

1:30 - 2:50 PM

Negar Heidarpour

Biological Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach B

9:30 AM

Rachael Heinsen

English

 

Poster Session ~ #129

1:30 - 2:50 PM

Caden Henningfield

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

George Heredia

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

George Heredia

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

George Heredia

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Ali Hernandez

Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Diareni Hernandez

Education Sciences/ Psychology

 

Oral Session I

Doheny Beach A

8:30 AM

Gabriela Hernandez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #438

1:30 - 2:50 PM

Gabriela Hernandez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #48

1:30 - 2:50 PM

Grace Hernandez

Biological Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach A

9:50 AM

Jennifer Hernandez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #60

1:30 - 2:50 PM

Thalia Hernandez

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #83

1:30 - 2:50 PM

Thalia Hernandez

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove B

3:40 PM

Maricruz Hernandez Cabrera

History

 

Oral Session II

Woods Cove B

3:40 PM

Michelle Herrera

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove B

4:00 PM

Esmeralda Hic

Earth System Science/ Global Sustainability

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Christine Hinchee

Drama

 

Oral Session I

Crescent Bay A

8:50 AM

Dan Ho

Chemistry

 

Oral Session I

Crescent Bay A

9:10 AM

Dan Ho

Chemistry

 

Poster Session ~ #452

1:30 - 2:50 PM

Pauline Ho

Education Sciences/ Social Policy and Public Service

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Pauline Ho

Education Sciences/ Social Policy and Public Service

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:00 PM

Henry Hoang

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:50 AM

Long Hoang Tran

Biological Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach B

9:10 AM

Katey Hobkirk

Classics/ Education Sciences/ English

 

Poster Session ~ #435

1:30 - 2:50 PM

Emily Hoff

Dance/ Public Health Policy

 

Poster Session ~ #104

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Hom

Pharmaceutical Science

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Danielle Honeyman

Drama

 

Poster Session ~ #153

1:30 - 2:50 PM

Amy Hong

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Cyrus Hosseini

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay C

10:10 AM

Stephanie Hruza

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #17

1:30 - 2:50 PM

Jasmine Hsu

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Hanze Hu

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #290

1:30 - 2:50 PM

Steven Hu

Computer Science & Engineering

 

Oral Session I

Woods Cove B

8:50 AM

Christine Hua

Biochemistry & Molecular Biology

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

David Hua

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #131

1:30 - 2:50 PM

Alexander Huang

Human Biology

 

Oral Session I

Woods Cove C

8:30 AM

Alexander Huang

Human Biology

 

Poster Session ~ #25

1:30 - 2:50 PM

Jeff Huang

Business Administration

 

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Junjie Huang

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #8

1:30 - 2:50 PM

Melissa Huang

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Samantha Huang

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #251

1:30 - 2:50 PM

Samantha Huang

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #1

1:30 - 2:50 PM

Zijia Huang

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #309

1:30 - 2:50 PM

Areg Hunanyan

Computer Science

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:50 AM

Carlee Hurado

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Ann Huynh

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #383

1:30 - 2:50 PM

Jessica Huynh

Education/ Psychology

 

Poster Session ~ #305

1:30 - 2:50 PM

John Huynh

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Kenny Huynh

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #328

1:30 - 2:50 PM

Nancy Huynh

Chemistry

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Ethan Hwang

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #38

1:30 - 2:50 PM

Philip Hwang

Neurobiology

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Brandon Ialenti

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #116

1:30 - 2:50 PM

Areeb Iqbal

Biomedical Engineering

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Alize Irby

Dance/ Social Policy and Public Service

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Alize Irby

Dance

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Alize Irby

Dance

 

Poster Session ~ #154

1:30 - 2:50 PM

Ervin Irimpan

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #281

1:30 - 2:50 PM

Takahiro Ishikawa

Information & Computer Science

 

Oral Session I

Crescent Bay A

9:30 AM

Delaney Islip

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:40 PM

Zhanna Ismailova

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #176

1:30 - 2:50 PM

Daniela Ito

Biological Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Megumi Iwama

Dance

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Megumi Iwama

Dance

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Megumi Iwama

Dance

 

Poster Session ~ #286

1:30 - 2:50 PM

Gabriel Iya

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach B

4:40 PM

Aditya Iyengar

Chemistry

 

Poster Session ~ #152

1:30 - 2:50 PM

Leandra Jackson

Public Health Sciences

 

Oral Session I

Moss Cove A

10:10 AM

Leandra Jackson

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay E

3:20 PM

Sukayna Jaidi

Criminology, Law & Society

 

Poster Session ~ #438

1:30 - 2:50 PM

Daisy Jaimes

Chicano Latino Studies/ Psychology

 

Poster Session ~ #284

1:30 - 2:50 PM

Apurva Jakhanwal

Computer Science

 

Poster Session ~ #273

1:30 - 2:50 PM

Apurva Jakhanwal

Computer Science

 

Poster Session ~ #45

1:30 - 2:50 PM

Nathan James

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #422

1:30 - 2:50 PM

Vania Jauregui

Anthropology/ Sociology

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:40 PM

Brandon Jeong

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #44

1:30 - 2:50 PM

Vama Jhumkhawala

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Chenxi Ji

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #408

1:30 - 2:50 PM

Yufang Jia

Economics

 

Oral Session I

Newport Beach B

9:30 AM

Ying Jin

Physics

 

Oral Session I

Crescent Bay B

8:50 AM

Dongheng Jing

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Cole Johnson

Chemical Engineering

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Ongelle Johnson

Dance

 

Poster Session ~ #355

1:30 - 2:50 PM

Alyssa Jones

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #167

1:30 - 2:50 PM

Jarlath Jones

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #302

1:30 - 2:50 PM

Daniel Jooryabi

Computer Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach A

8:30 AM

Sanika Joshi

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #146

1:30 - 2:50 PM

Sanika Joshi

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #397

1:30 - 2:50 PM

Marshall Joy

Psychology

 

Poster Session ~ #142

1:30 - 2:50 PM

Collin Joyce

Microbiology & Immunology

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Kimberly Joyce

Dance

 

Poster Session ~ #175

1:30 - 2:50 PM

Zihe Ju

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:30 AM

Shivani Kakade

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #34

1:30 - 2:50 PM

Tej Kalakuntla

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Arya Kalantar

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #374

1:30 - 2:50 PM

Phoebe Kao

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #188

1:30 - 2:50 PM

Miramar Kardouh

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #355

1:30 - 2:50 PM

Jawaher Karram

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #243

1:30 - 2:50 PM

Amrith Karunaratne

Undeclared

 

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Sid Kasat

Computer Science

 

Poster Session ~ #273

1:30 - 2:50 PM

Sid Kasat

Computer Science

 

Poster Session ~ #319

1:30 - 2:50 PM

Arzang Kasiri

Computer Science

 

Oral Session II

Doheny Beach D

4:00 PM

Arzang Kasiri

Computer Science

 

Oral Session I

Woods Cove C

9:10 AM

Mawaheb Kassir

Neurobiology

 

Poster Session ~ #338

1:30 - 2:50 PM

Priya Kaur

Earth System Science

 

Poster Session ~ #355

1:30 - 2:50 PM

Ramneet Kaur

Human Biology

 

Poster Session ~ #31

1:30 - 2:50 PM

Sierra Kautiainen

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

4:00 PM

Kaylin Kelty

Sociology

 

Poster Session ~ #220

1:30 - 2:50 PM

Justin Kerr

Aerospace Engineering

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:30 AM

Justin Kerr

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Aliso Beach A

8:30 AM

Erica Khaine

Quantitative Economics

 

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Ashar Khan

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #302

1:30 - 2:50 PM

Hamza Khan

Computer Engineering/ Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #302

1:30 - 2:50 PM

Zainab Khan

Computer Engineering/ Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #276

1:30 - 2:50 PM

Shayena Khandker

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay D

9:10 AM

Jiyeon Kim

International Studies/ Political Science

 

Poster Session ~ #62

1:30 - 2:50 PM

Joshua Kim

Nursing Science

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Junghyun Kim

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #156

1:30 - 2:50 PM

Lin Soo Kim

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #325

1:30 - 2:50 PM

Raphael Kim

Chemistry

 

Poster Session ~ #299

1:30 - 2:50 PM

Sonia Kim

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #374

1:30 - 2:50 PM

Katlyn King

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Crescent Bay C

4:00 PM

Katlyn King

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #220

1:30 - 2:50 PM

Saho King

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:30 AM

Connor Kingman

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #311

1:30 - 2:50 PM

Connor Kingman

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #85

1:30 - 2:50 PM

Katherine Koligian

Biological Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Lingshun Kong

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:30 AM

Gregory Krueper

Applied Physics/ Electrical Engineering

 

Oral Session I

Aliso Beach A

9:50 AM

Malak Kudaimi

International Studies/ Public Health Policy

 

Poster Session ~ #272

1:30 - 2:50 PM

Aditya Kudva

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #309

1:30 - 2:50 PM

Benjamin Kueffler

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #32

1:30 - 2:50 PM

Shreshth Kumar

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Andrea Kutcher

Nursing Science

 

Poster Session ~ #65

1:30 - 2:50 PM

Andrea Kutcher

Nursing Science

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Soonju Serra Kwon

Social Ecology

 

Oral Session I

Newport Beach A

8:50 AM

Khachik Labachyan

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #277

1:30 - 2:50 PM

Crystal Lai

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay A

9:50 AM

Kevin Lai

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #271

1:30 - 2:50 PM

Xiaoting Lai

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach C

8:30 AM

Kenson Lam

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #283

1:30 - 2:50 PM

Kyle Lam

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #19

1:30 - 2:50 PM

Travis Lam

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Daniel Lapp

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Samantha Lara

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Brennan Larkin

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Armon Lashgari

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Andy Lau

Biology/Education

 

Poster Session ~ #212

1:30 - 2:50 PM

Hien Lau

Microbiology & Immunology

 

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Hien Lau

Microbiology & Immunology

 

Poster Session ~ #262

1:30 - 2:50 PM

Rosario Lauro

Environmental Engineering

 

Oral Session II

Crescent Bay D

3:00 PM

Gabriela Lavadia

Music

 

Poster Session ~ #180

1:30 - 2:50 PM

Pearl Law

Public Health Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:10 AM

Alexandra Le

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #116

1:30 - 2:50 PM

Brittany Le

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #113

1:30 - 2:50 PM

Catherine Le

Ecology & Evolutionary Biology

 

Poster Session ~ #117

1:30 - 2:50 PM

Dana Le

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

David Le

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

Shuma Le

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #87

1:30 - 2:50 PM

Tram Le

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Tuyetnhi (Nicole) Le

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #64

1:30 - 2:50 PM

Taylor Lechert

Nursing Science

 

Poster Session ~ #411

1:30 - 2:50 PM

Annette Lee

International Studies/ Political Science

 

Poster Session ~ #290

1:30 - 2:50 PM

Anthony Lee

Undeclared

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Brandon Lee

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #23

1:30 - 2:50 PM

JeongEun Lee

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Aliso Beach B

9:30 AM

John Lee

Business Economics

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:10 AM

Jong Seon Lee

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #37

1:30 - 2:50 PM

Kevin Lee

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #265

1:30 - 2:50 PM

Kyra Lee

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #339

1:30 - 2:50 PM

Lillian Lee

Earth System Science/ Sociology

 

Poster Session ~ #48

1:30 - 2:50 PM

Regis Lee

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #210

1:30 - 2:50 PM

Sarah Lee

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

Sean Lee

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #123

1:30 - 2:50 PM

Shannon Lee

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Shannon Lee

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:40 PM

Shannon Lee

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

8:50 AM

Thomas Lee

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #175

1:30 - 2:50 PM

Long Lertpanit

Biological Sciences/ Psychology and Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Edward Lesnansky III

Chemical Engineering/ Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #80

1:30 - 2:50 PM

Andre Leung

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay A

4:20 PM

Amanda Lew

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #401

1:30 - 2:50 PM

Anna Lew

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #119

1:30 - 2:50 PM

Christopher Lew

Biological Sciences/ Computer Science

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:00 PM

Jingwei Li

Business Economics/ Politicial Science

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:00 PM

Peng Li

Business Economics/ Mathematics

 

Oral Session I

Emerald Bay E

9:10 AM

Susan Li

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #174

1:30 - 2:50 PM

Susan Li

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #173

1:30 - 2:50 PM

Susan Li

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Tandy Li

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #287

1:30 - 2:50 PM

Xiaoran Li

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:40 PM

Xiaoran Li

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #349

1:30 - 2:50 PM

Yvonne Li

Business Administration

 

Poster Session ~ #330

1:30 - 2:50 PM

Yiyang Liang

Chemistry

 

Poster Session ~ #266

1:30 - 2:50 PM

Lewis Liao

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #379

1:30 - 2:50 PM

Dorothy Gioia Licorish

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #448

1:30 - 2:50 PM

Rebekah Lieu

Nursing Science

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:30 AM

Rebekah Lieu

Nursing Science

 

Poster Session ~ #277

1:30 - 2:50 PM

Jonathan Lim

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #105

1:30 - 2:50 PM

Matthew Lim

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #96

1:30 - 2:50 PM

Benjamin Lin

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #46

1:30 - 2:50 PM

Cyrus Lin

Human Biology

 

Oral Session II

Crescent Bay C

3:20 PM

Elizabeth Lin

Film and Media Studies/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay D

9:30 AM

Emily Lin

International Studies

 

Poster Session ~ #157

1:30 - 2:50 PM

Kim Lin

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #430

1:30 - 2:50 PM

Samantha Lin

Dance/ Education Sciences

 

Poster Session ~ #274

1:30 - 2:50 PM

William Lin Wei

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #353

1:30 - 2:50 PM

Debra Lindsay

Undeclared

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

GuanYu Liu

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

10:10 AM

GuanYu Liu

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Jeffery Liu

Neurobiology

 

Poster Session ~ #271

1:30 - 2:50 PM

Jianbo Liu

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #195

1:30 - 2:50 PM

Sally Liu

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay C

8:50 AM

Xiao Liu

Developmental & Cell Biology

 

Oral Session I

Crescent Bay B

8:50 AM

Yiming Liu

Computer Science

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Yudi Liu

Urban Studies

 

Poster Session ~ #342

1:30 - 2:50 PM

Arianna Lizaldi

Criminology, Law & Society

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:20 PM

Jasmine Llave

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #187

1:30 - 2:50 PM

Alice Lo

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #420

1:30 - 2:50 PM

Shirley Loi

Social Policy and Public Service

 

Poster Session ~ #399

1:30 - 2:50 PM

Ana Lomeli

Cognitive Sciences

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:30 AM

James Long

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #112

1:30 - 2:50 PM

Alberto Lopez

Ecology & Evolutionary Biology

 

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:30 AM

Andrea Lopez

Social Policy and Public Service/ Sociology

 

Oral Session I

Moss Cove A

8:30 AM

Darnel Lopez

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #75

1:30 - 2:50 PM

Deida Lopez

Biological Sciences

 

Oral Session II

Aliso Beach A

3:20 PM

Yunuen Lopez Acosta

Anthropology

 

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Amairani Lopez-Figueroa

Biomedical Engineering

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emeline Lotherington

Dance

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:50 AM

Andres Lozano

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Andres Lozano

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #286

1:30 - 2:50 PM

Daniel Lozano

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #275

1:30 - 2:50 PM

Hongjian Lu

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #176

1:30 - 2:50 PM

Sherry Lu

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #437

1:30 - 2:50 PM

Alejandra Lucatero

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #403

1:30 - 2:50 PM

Kitty Lui

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #447

1:30 - 2:50 PM

Ethan Luong

Exercise Sciences

 

Poster Session ~ #389

1:30 - 2:50 PM

Melissa Luong

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #289

1:30 - 2:50 PM

Aldrin Ryan Lupisan

Environmental Engineering

 

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Braveson Ly

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Newport Beach B

9:50 AM

Kevin Ly

Physics

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:50 AM

Van Ly

Materials Science Engineering

 

Oral Session II

Crescent Bay C

3:00 PM

Brianna Ma

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #352

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Ma

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Jennifer Ma

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #53

1:30 - 2:50 PM

Mariel Ma

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:30 AM

Morgan Ma

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:00 PM

Thien An Ma

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #229

1:30 - 2:50 PM

Thien An Ma

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #82

1:30 - 2:50 PM

Xinyi Ma

Developmental & Cell Biology

 

Poster Session ~ #287

1:30 - 2:50 PM

Yishan Ma

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

8:50 AM

Zongheng Ma

Computer Science

 

Poster Session ~ #342

1:30 - 2:50 PM

Andres Madrial

Criminology, Law & Society/ Psychology and Social Behavior

 

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

3:20 PM

Diana Magana

Education Sciences/ English

 

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Gerardo Magana

Public Health Policy/ Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #387

1:30 - 2:50 PM

Sarah Mahoney

Anthropology

 

Poster Session ~ #151

1:30 - 2:50 PM

Annie Mai

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Natalie Mai

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #226

1:30 - 2:50 PM

Natalie Mai

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #402

1:30 - 2:50 PM

Julia Majdali

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #3

1:30 - 2:50 PM

Emily Majorkiewicz

Neurobiology

 

Poster Session ~ #93

1:30 - 2:50 PM

Ray Mak

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay E

9:50 AM

Mai Makhlouf

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay E

10:10 AM

Mai Makhlouf

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #10

1:30 - 2:50 PM

Parinaz Malakzadeh

Neurobiology

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Jacob Malaluan

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Dania Maldonado

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Dania Maldonado

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Dania Maldonado

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #444

1:30 - 2:50 PM

Jorge Maldonado

Social Ecology

 

Oral Session I

Doheny Beach A

8:30 AM

Marixa Maldonado

Criminology, Law and Society/ Psychology

 

Poster Session ~ #109

1:30 - 2:50 PM

Salvador Maldonado

Biological Sciences/ Chemistry

 

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

George Mansour

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Caricia Marquez

Education/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #443

1:30 - 2:50 PM

Misael Marquez

Education/ Social Policy and Public Service/ Political Science

 

Poster Session ~ #400

1:30 - 2:50 PM

Natalie Martigon

Education Sciences/ Psychology

 

Poster Session ~ #303

1:30 - 2:50 PM

Alejandro Martin

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #396

1:30 - 2:50 PM

Allison-Graham Martin

Psychology

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

9:10 AM

Cassandra Martinez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Jesus Martinez

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Luis Martinez Mendez

Civil Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach B

4:40 PM

Zoie Matthew

Literary Journalism/ Urban Studies

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Spencer Mattson

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #235

1:30 - 2:50 PM

Spencer Mattson

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Mark McCorkle

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove A

9:50 AM

Kamilah McGuire

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Guillermo Medina

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #388

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Mejia

Psychology

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Anthony Mendez

Political Science

 

Oral Session I

Emerald Bay E

10:10 AM

Beverly Mendoza

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Paula Mendoza

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Paula Mendoza

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Paula Mendoza

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #326

1:30 - 2:50 PM

Bernadette Mercado

Chemistry

 

Poster Session ~ #51

1:30 - 2:50 PM

Hazel Merluza

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #127

1:30 - 2:50 PM

Susana Mesa

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #32

1:30 - 2:50 PM

Samer Metri

Biological Sciences

 

Oral Session I

Pacific Ballroom B

9:10 AM

Erika Mey

Public Health Policy/ Sociology

 

Oral Session II

Emerald Bay D

4:00 PM

Erika Mey

Public Health Policy/ Sociology

 

Poster Session ~ #255

1:30 - 2:50 PM

Shiaki Minami

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach C

9:10 AM

Sydney Minar

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #35

1:30 - 2:50 PM

Sydney Minar

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:10 AM

Blake Miranda

Cognitive Sciences

 

Oral Session I

Aliso Beach A

9:30 AM

Shary Miranda

International Studies

 

Oral Session I

Doheny Beach C

9:50 AM

Malika Mirvokhidova

Neurobiology

 

Oral Session I

Woods Cove C

8:50 AM

Nur Fatimah Mirza

Neurobiology

 

Poster Session ~ #128

1:30 - 2:50 PM

Nur Fatimah Mirza

Neurobiology

 

Poster Session ~ #372

1:30 - 2:50 PM

Vivian Mitchell

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Aliso Beach B

8:50 AM

Vivian Mitchell

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #13

1:30 - 2:50 PM

Osama Mobayed

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:00 PM

Osama Mobayed

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Jason Moeller

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:10 AM

Stephen Moes

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #309

1:30 - 2:50 PM

Nima Mohseni

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #33

1:30 - 2:50 PM

Marissa Monazzami

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #132

1:30 - 2:50 PM

Austin Moon

Cognitive Sciences

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:50 AM

Austin Moon

Cognitive Sciences/ Education Sciences

 

Oral Session II

Doheny Beach A

4:20 PM

Martha Morales

Sociology

 

Oral Session I

Aliso Beach B

8:30 AM

Melissa Morales

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Bobby Moralez

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Laura Moreno

Education/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Jasmine Morris

Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #270

1:30 - 2:50 PM

Christian Morte

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #371

1:30 - 2:50 PM

Chamee Moua

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Doheny Beach B

3:20 PM

Zeina Mousa

Comparative Literature

 

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Breyana Moussa

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Eric Moy

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #27

1:30 - 2:50 PM

Fjolla Muqolli

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #197

1:30 - 2:50 PM

Mark Nakata

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #349

1:30 - 2:50 PM

Tianna Nand

Social Ecology

 

Poster Session ~ #209

1:30 - 2:50 PM

Arpeneh Narsisian

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Farid Nasser

Chemical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:00 PM

Shyen Nasseri

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #290

1:30 - 2:50 PM

Asis Nath

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #102

1:30 - 2:50 PM

Lydia Natoolo

Biological Sciences/ Political Science

 

Oral Session II

Crescent Bay A

3:40 PM

Isaiah Navarro

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #5

1:30 - 2:50 PM

Angeli Mae Nazareth

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #247

1:30 - 2:50 PM

Alexa Nazarian

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Alexa Nazarian

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Ashley Ng

Public Health Policy

 

Oral Session I

Doheny Beach B

8:50 AM

David Ngo

English/ Public Health Policy

 

Oral Session I

Emerald Bay C

9:50 AM

Thi Ngo

Biochemistry & Molecular Biology

 

Poster Session ~ #37

1:30 - 2:50 PM

Whitney Ngo

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #87

1:30 - 2:50 PM

Annie Tram Anh Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Binh Nguyen

Computer Science & Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach C

9:30 AM

Brandon Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #8

1:30 - 2:50 PM

Christopher Nguyen

Biological Sciences/ Business Administration

 

Poster Session ~ #39

1:30 - 2:50 PM

Collins Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #218

1:30 - 2:50 PM

Danielle Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #213

1:30 - 2:50 PM

Danielle Nguyen

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay D

3:20 PM

Desiree Nguyen

Drama

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Dominic Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Duy Nguyen

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #49

1:30 - 2:50 PM

Emily Nguyen

Human Biology

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Ha Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #225

1:30 - 2:50 PM

Ha Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #365

1:30 - 2:50 PM

Helena Nguyen

Human Biology

 

Poster Session ~ #191

1:30 - 2:50 PM

Hoang Nguyen

Chemistry

 

Poster Session ~ #400

1:30 - 2:50 PM

Hoang Quan Nguyen

Cognitive Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Huyphan Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #71

1:30 - 2:50 PM

Janine Nguyen

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Kathleen Nguyen

Biological Sciences

 

Oral Session II

Woods Cove B

4:00 PM

Kien Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #362

1:30 - 2:50 PM

Kim Nguyen

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Linh Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #74

1:30 - 2:50 PM

Matthew Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #73

1:30 - 2:50 PM

Matthew Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #55

1:30 - 2:50 PM

Matthew Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #103

1:30 - 2:50 PM

Michelle Nguyen

Earth System Science

 

Poster Session ~ #139.09999999999999

1:30 - 2:50 PM

Minh Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #139

1:30 - 2:50 PM

Minh Nguyen

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

Nhac Nguyen

Materials Science Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay E

9:30 AM

Nicole Nguyen

Human Biology

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Paul Nguyen

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #178

1:30 - 2:50 PM

Paul Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #224

1:30 - 2:50 PM

Paul Nguyen

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:00 PM

Pauline Nguyen

Comparative Literature

 

Oral Session II

Emerald Bay D

4:20 PM

Phuc Nguyen

Informatics/ Psychology

 

Poster Session ~ #380

1:30 - 2:50 PM

Tedman Nguyen

Film and Media Studies/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Thanh Nguyen

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Thanh Nguyen

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Thanh Nguyen

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #358

1:30 - 2:50 PM

Theresa Nguyen

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #183

1:30 - 2:50 PM

Thien Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #234

1:30 - 2:50 PM

Thinh Nguyen

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #62

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Nguyen

Nursing Science

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:50 AM

Tina Nguyen

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #185

1:30 - 2:50 PM

Tony Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #121

1:30 - 2:50 PM

Tracy Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #127

1:30 - 2:50 PM

Tu Nhi Nguyen

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Vonnie Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Vonnie Nguyen

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Vu Nguyen

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Vu Nguyen

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #409

1:30 - 2:50 PM

Wael Nimat

International Studies

 

Poster Session ~ #275

1:30 - 2:50 PM

Bo Ning

Aerospace Engineering

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Rui Ning

Education Sciences

 

Poster Session ~ #99

1:30 - 2:50 PM

Devan Nisson

Ecology & Evolutionary Biology

 

Poster Session ~ #207

1:30 - 2:50 PM

Mohamed Nour

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:20 PM

Cecilia Nunez

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #50

1:30 - 2:50 PM

Lizette Nunez Magana

Human Biology

 

Poster Session ~ #64

1:30 - 2:50 PM

Ashlea O’Shea

Nursing Science

 

Poster Session ~ #378

1:30 - 2:50 PM

Kallie Ochiai

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #375

1:30 - 2:50 PM

Kallie Ochiai

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:20 PM

Amayrani Ochoa Almeida

Sociology

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Odrich

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:20 PM

Tracy Ogata

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #428

1:30 - 2:50 PM

Alec Ohanian

International Studies

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Russell Okamura

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Andres Olmedo

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #270

1:30 - 2:50 PM

Garret Omholt

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #375

1:30 - 2:50 PM

Paula Ong

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Adriana Orellana-Barrientos

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Adriana Orellana-Barrientos

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Adriana Orellana-Barrientos

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #58

1:30 - 2:50 PM

T.J. Oros

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Grecia Orozco

Anthropology/ Political Science

 

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Elizabeth Ortiz

Biological Sciences

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Josue Ortiz-Contreras

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Aliso Beach A

4:40 PM

Amanda Ortscheid

Anthropology/ Computer Science

 

Oral Session II

Moss Cove A

3:00 PM

Jacqueline Osegueda

Public Health Policy

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:30 AM

Jessica Oshiro

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #76

1:30 - 2:50 PM

Jessica Oshiro

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #181

1:30 - 2:50 PM

Kameko Oshiro

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #129

1:30 - 2:50 PM

Olayemi Osibowale

Biological Sciences/ Psychology

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Anne Osuji

Nursing Science

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Anne Osuji

Nursing Science

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Anne Osuji

Nursing Science

 

Poster Session ~ #348

1:30 - 2:50 PM

Jessica Padron

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #427

1:30 - 2:50 PM

Guillermo Paez

Sociology

 

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:00 PM

Jesus Palapa

Criminology, Law and Society/ Economics/ Sociology

 

Poster Session ~ #373

1:30 - 2:50 PM

Danielle Parra

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #436

1:30 - 2:50 PM

Macaria Parro Martinez

Drama

 

Poster Session ~ #348

1:30 - 2:50 PM

Estelita Pascual

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #19

1:30 - 2:50 PM

Ayushi Patel

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay E

9:30 AM

Bansari Patel

Human Biology

 

Oral Session II

Emerald Bay C

4:00 PM

Bhavesh Patel

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Bhavesh Patel

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #120

1:30 - 2:50 PM

Bhavesh Patel

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Dimple Patel

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #292

1:30 - 2:50 PM

Krishna Patel

Chemical Engineering/ Chemistry

 

Poster Session ~ #315

1:30 - 2:50 PM

Maharshi Patel

Computer Science

 

Poster Session ~ #125

1:30 - 2:50 PM

Mayuri Patel

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #32

1:30 - 2:50 PM

Parth Patel

Biological Sciences/ Exercise Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay B

3:20 PM

Rachana Patel

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #238

1:30 - 2:50 PM

Rachana Patel

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Moss Cove A

9:10 AM

Jennifer Pearce

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Asana Pebdani

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #424

1:30 - 2:50 PM

Kevin Pedraza

Criminology, Law & Society

 

Oral Session II

Emerald Bay E

3:40 PM

Kevin Pedraza

Criminology, Law & Society

 

Poster Session ~ #454

1:30 - 2:50 PM

Megan Pelt

East Asian Cultures

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Ernesto Peralta

Aerospace Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Braden Perez

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Nuria Perez Varela

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Breanna Perreault

Genetics

 

Oral Session II

Doheny Beach B

4:40 PM

Savannah Peykani

Film and Media Studies/ Literary Journalism

 

Poster Session ~ #160

1:30 - 2:50 PM

Brittany Pham

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:30 AM

Hanh Pham

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #158

1:30 - 2:50 PM

Jacqueline Pham

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #200

1:30 - 2:50 PM

Jessica Pham

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Crescent Bay B

4:20 PM

Jonathan Pham

Mathematics

 

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Kevin Pham

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #75

1:30 - 2:50 PM

Nancy Pham

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #172

1:30 - 2:50 PM

Quan Pham

Biochemistry & Molecular Biology

 

Poster Session ~ #16

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Pham

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #22

1:30 - 2:50 PM

Jimmy Phan

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #12

1:30 - 2:50 PM

ThaoMy Phan

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Howard Phang

Pharmaceutical Science

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Howard Phang

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Crescent Bay C

4:40 PM

Allan Phillips

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #163

1:30 - 2:50 PM

Celine Phong

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #422

1:30 - 2:50 PM

Alexina Pilo

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #261

1:30 - 2:50 PM

Farzaneh Pirahmadi

Civil Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:50 AM

Farzaneh Pirahmadi

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #264

1:30 - 2:50 PM

Farzaneh Pirahmadi

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #300

1:30 - 2:50 PM

Avetis Pisikyan

Chemistry

 

Poster Session ~ #283

1:30 - 2:50 PM

Kent Pluntze

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #385

1:30 - 2:50 PM

Adriana Pombo

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #242

1:30 - 2:50 PM

Aftin Pomeroy

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #241

1:30 - 2:50 PM

Aftin Pomeroy

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #218

1:30 - 2:50 PM

Genesis Ponce

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #394

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Ponce

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #309

1:30 - 2:50 PM

Omead Pooladzandi

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #161

1:30 - 2:50 PM

Andrew Pop

Human Biology

 

Poster Session ~ #376

1:30 - 2:50 PM

Oscar Portillo

Criminology, Law and Society/ Psychology

 

Poster Session ~ #130

1:30 - 2:50 PM

Ava Pournejad

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #101

1:30 - 2:50 PM

Pouyan Pouresfandiari

Biological Sciences

 

Oral Session II

Aliso Beach B

3:40 PM

Alissa Powers

Computer Science/ Drama

 

Poster Session ~ #439

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Pranajasa

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #354

1:30 - 2:50 PM

Ridhika Prasad

Biological Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Maaikee Kiyoe Pronda

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #230

1:30 - 2:50 PM

Maaikee Kiyoe Pronda

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #28

1:30 - 2:50 PM

Emily Provenzano

Neurobiology

 

Poster Session ~ #404

1:30 - 2:50 PM

Jonathan Pusavat

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Woods Cove A

3:40 PM

Ummulwara Qasim

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #340

1:30 - 2:50 PM

Yuewen Qi

Physics

 

Poster Session ~ #278

1:30 - 2:50 PM

Phat Quach

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #451

1:30 - 2:50 PM

Sara Quach

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Crescent Bay C

9:50 AM

Maria Quezada

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #418

1:30 - 2:50 PM

Monica Quezada

Education Sciences/ Social Policy and Public Service

 

Poster Session ~ #317

1:30 - 2:50 PM

Justin Quinn

Computer Science

 

Poster Session ~ #381

1:30 - 2:50 PM

Ruth Quintana

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Rakan Qumseya

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Rakan Qumseya

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:00 PM

Celine Qussiny

African-American Studies/ Comparative Literature

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:10 AM

Ryan Raasch

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove B

3:20 PM

Rochelle Radzyminski

Physics

 

Poster Session ~ #356

1:30 - 2:50 PM

Luvleen Raien

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #304

1:30 - 2:50 PM

Saikiran Ramanan

Computer Science & Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove A

4:20 PM

Anna Ramirez

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay A

4:00 PM

Emilio Ramirez

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #413

1:30 - 2:50 PM

Xitlali Ramirez

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #60

1:30 - 2:50 PM

Martha Ramos

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Crescent Bay A

4:20 PM

Paolo Ramos

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Maria Ramos Martinez

Psychology

 

Poster Session ~ #81

1:30 - 2:50 PM

Nikita Rao

Biological Sciences

 

Oral Session I

Pacific Ballroom B

10:10 AM

LaTiara Rashid

Sociology

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Tyler Rasmussen

Aerospace Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach A

4:00 PM

Anthony Raus

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Mehdi Razouane

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #327

1:30 - 2:50 PM

Marlon Rea

Chemistry

 

Poster Session ~ #66

1:30 - 2:50 PM

Ian Recto

Nursing Science

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Ci Ren

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #427

1:30 - 2:50 PM

Jessica Resendez

Literary Journalism

 

Oral Session I

Emerald Bay D

9:50 AM

Jorden Reyes

Political Science

 

Poster Session ~ #367

1:30 - 2:50 PM

Kathryn Reyes

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Selena Reyes Saromo

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #283

1:30 - 2:50 PM

Elliot Rhee

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #298

1:30 - 2:50 PM

Samuel Richesson

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #364

1:30 - 2:50 PM

Abraham Rico

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #58

1:30 - 2:50 PM

Justin Ringhofer

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Joseph Rivera

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:40 PM

Lisbeth Rivera

International Studies/ Political Science

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Randolph Rivera

Dance

 

Oral Session II

Newport Beach B

3:40 PM

Daniel Roa

Chemistry

 

Poster Session ~ #232

1:30 - 2:50 PM

Zachery Robinson

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Zachery Robinson

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #336

1:30 - 2:50 PM

Laura Robledo

Environmental Science

 

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Christopher Rodriguez

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Dailyn Rodriguez

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Dailyn Rodriguez

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Dailyn Rodriguez

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Aliso Beach B

4:20 PM

Margarita Rodriguez

Education Sciences/ Psychology

 

Poster Session ~ #211

1:30 - 2:50 PM

Samuel Rodriguez

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:20 PM

Chrissanto Roelan

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:20 PM

Rebecca Rogers

Criminology, Law & Society

 

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Antonio Rojas

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Aliso Beach A

3:00 PM

Angela Romea

Anthropology

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:00 PM

Alejandro Rosales

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

 

Poster Session ~ #59

1:30 - 2:50 PM

Hannah Ruby

Nursing Science

 

Poster Session ~ #322

1:30 - 2:50 PM

Samantha Ruelas

Chemistry

 

Poster Session ~ #222

1:30 - 2:50 PM

Giovani Ruiz

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #427

1:30 - 2:50 PM

Brianda Ruiz Chavez

Criminology, Law & Society/ Urban Studies

 

Oral Session II

Crescent Bay C

3:40 PM

Alexandra Russo

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Salah Saad

Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #26

1:30 - 2:50 PM

Christopher Sahagian

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #68

1:30 - 2:50 PM

Rintu Saju

Biological Sciences/ Public Health

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

3:40 PM

Sarah Sakr

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Hannah Salao

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #312

1:30 - 2:50 PM

Luis Salazar

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Pedro Salcedo

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #445

1:30 - 2:50 PM

Yesenia Salcedo

Education Sciences

 

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Erik Samano

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #384

1:30 - 2:50 PM

Nipuni Samararatne

Anthropology/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Jordan Samonte

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #402

1:30 - 2:50 PM

Suttera Samonte

Cognitive Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach B

3:20 PM

Emil Samson

Chemistry

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

4:40 PM

Melissa San Miguel

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #344

1:30 - 2:50 PM

Jose Sandoval

Criminology, Law & Society

 

Poster Session ~ #198

1:30 - 2:50 PM

Mira Sanghera

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Sango

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Doheny Beach A

9:10 AM

Jennifer Sango

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Sango

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #366

1:30 - 2:50 PM

Megha Sanjiv

Biochemistry & Molecular Biology

 

Poster Session ~ #382

1:30 - 2:50 PM

Itzhel Santiago

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #34

1:30 - 2:50 PM

Johanes Santoso

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #219

1:30 - 2:50 PM

Nikos Sarantopoulos

Biological Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay A

10:10 AM

Anik Sargsyan

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Eashani Sathialingam

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #223

1:30 - 2:50 PM

Eashani Sathialingam

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #98

1:30 - 2:50 PM

Cassandra Saucedo

Neurobiology

 

Poster Session ~ #294

1:30 - 2:50 PM

Alexander Schmidt

Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #341

1:30 - 2:50 PM

Thomas Schmidt

Physics

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Chloe Schneider

Drama

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Sara Schroerlucke

Dance

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:00 PM

Daniel Schuman

Criminology, Law & Society

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:00 PM

Katelyn Seieroe

Criminology, Law & Society/ Psychology and Social Behavior

 

Oral Session II

Crescent Bay A

3:20 PM

Kosuke Seki

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:50 AM

Hawkins Sellier

Philosophy

 

Oral Session I

Crescent Bay C

8:50 AM

Jennifer Senta

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Berenice Serna

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Pacific Ballroom B

3:40 PM

Denise Krystelle Serna

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #334

1:30 - 2:50 PM

Araceli Serrano

Earth System Science

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Abraham Serrano Zazueta

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Abraham Serrano Zazueta

Biological Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach A

9:30 AM

Daisy Serrato

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Woods Cove B

10:10 AM

Michelle Seu

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:20 PM

Amal Shafi

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #272

1:30 - 2:50 PM

Anand Shah

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

8:30 AM

Neeraj Shah

Computer Science & Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:40 PM

Prachi Shah

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #267

1:30 - 2:50 PM

Saumil Shah

Computer Engineering

 

Poster Session ~ #187

1:30 - 2:50 PM

Hanan Shaharuddin

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #126

1:30 - 2:50 PM

Argineh Shahbandari

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Brittany Shamaoun

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #42

1:30 - 2:50 PM

Stella Shamas

Biological Sciences

 

Oral Session I

Woods Cove A

9:30 AM

Andrew Shannon

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #76

1:30 - 2:50 PM

Andrew Shannon

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #313

1:30 - 2:50 PM

Suchith Shantharaj

Physics

 

Poster Session ~ #3

1:30 - 2:50 PM

Manlin Shao

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #67

1:30 - 2:50 PM

Steven Sharma

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #412

1:30 - 2:50 PM

Emile Shehada

Philosophy/ Political Science

 

Poster Session ~ #11

1:30 - 2:50 PM

Setareh Shekarchi

Neurobiology

 

Poster Session ~ #249

1:30 - 2:50 PM

Erik Sheldon

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #287

1:30 - 2:50 PM

Zhilai Shen

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #265

1:30 - 2:50 PM

Dorsa Shirazi

Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove C

4:40 PM

Guanhua Shu

Neurobiology

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Urvi Shukla

Economics/ Political Science

 

Poster Session ~ #202

1:30 - 2:50 PM

Justin Shun

Biology/Education

 

Poster Session ~ #441

1:30 - 2:50 PM

Alexandra Shurlock

Psychology

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Ali Siddiqui

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay D

10:10 AM

Daniela Sider

Dance/ International Studies

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Karina Silva

Political Science

 

Poster Session ~ #360

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Silva

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #345

1:30 - 2:50 PM

Maria Simanjuntak

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

Ashutosh Singh

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #344

1:30 - 2:50 PM

Carissa Singh

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Manbinder Singh

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Tina Singh

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #54

1:30 - 2:50 PM

Monika Singha

Biochemistry & Molecular Biology

 

Oral Session II

Doheny Beach C

3:40 PM

Karen Siu

English

 

Poster Session ~ #228

1:30 - 2:50 PM

David Siyluy

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

David Siyluy

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #401

1:30 - 2:50 PM

Justine Skaar

Psychology

 

Oral Session I

Woods Cove B

8:30 AM

Lily Sloan

Chemistry

 

Poster Session ~ #221

1:30 - 2:50 PM

Vadim Slyusarchuk

Aerospace Engineering

 

Poster Session ~ #455

1:30 - 2:50 PM

Alexander Smith

Art

 

Oral Session II

Doheny Beach B

4:20 PM

Alexander Smith

Art

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

9:10 AM

Amanda Smith

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach C

9:10 AM

William Smith

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #35

1:30 - 2:50 PM

William Smith

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Mario Soler

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #301

1:30 - 2:50 PM

Mario Soler

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Cyril Soliman

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Moss Cove A

3:20 PM

Erica Solis

Public Health Policy

 

Oral Session I

Woods Cove A

10:10 AM

Shashank Somasundaram

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

4:40 PM

Shashank Somasundaram

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

4:20 PM

Shashank Somasundaram

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #250

1:30 - 2:50 PM

Dian Song

Chemical Engineering/ Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #203

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Soohoo

Biological Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove B

4:20 PM

Anival Soriano

Political Science

 

Poster Session ~ #356

1:30 - 2:50 PM

Christa Soryal

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #123

1:30 - 2:50 PM

Micaela Sotelo

Biological Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay C

3:40 PM

Micaela Sotelo

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #368

1:30 - 2:50 PM

Eric Spraggins

Criminology, Law & Society/ Psychology and Social Behavior

 

Poster Session ~ #257

1:30 - 2:50 PM

Sara Steinhauser

Chemical Engineering/ Music

 

Poster Session ~ #136

1:30 - 2:50 PM

Samuel Stetkevich

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #100

1:30 - 2:50 PM

Elizabeth Stogner

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #272

1:30 - 2:50 PM

Dacoda Strack

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #335

1:30 - 2:50 PM

Stephanie Stragier

Earth System Science

 

Poster Session ~ #40

1:30 - 2:50 PM

Chelsea Su

Economics

 

Poster Session ~ #227

1:30 - 2:50 PM

Malcolm Su

Biomedical Engineering: Premedicine

 

Poster Session ~ #24

1:30 - 2:50 PM

Amanda Sugijoto

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #370

1:30 - 2:50 PM

Zahra Sultan

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #438

1:30 - 2:50 PM

Dorreen Sun

Film and Media Studies/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Dorreen Sun

Film and Media Studies/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Ziming Sun

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #30

1:30 - 2:50 PM

Keshav Suresh

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Yusuf Suri

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #431

1:30 - 2:50 PM

Kezia Surjanto

Human Biology

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:00 PM

Brandon Szeto

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Jennifer Szwed

Biological Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Doheny Beach B

3:00 PM

Hubert Ta

Business Administration/ Film & Media Studies

 

Poster Session ~ #84

1:30 - 2:50 PM

Lac Ta

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

10:10 AM

Nowshin Tabassum

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Marlen Tagle Rodriguez

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #20

1:30 - 2:50 PM

Faris Taher

Neurobiology

 

Poster Session ~ #57

1:30 - 2:50 PM

Sarah Tajran

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #454

1:30 - 2:50 PM

Cené Tamashiro

East Asian Cultures

 

Poster Session ~ #43

1:30 - 2:50 PM

Kevin Tan

Human Biology

 

Poster Session ~ #357

1:30 - 2:50 PM

Regina Tang

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #421

1:30 - 2:50 PM

Claudia Tapia

Education Sciences

 

Poster Session ~ #41

1:30 - 2:50 PM

Ledia Tarabey

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #372

1:30 - 2:50 PM

Joseph Tavernier

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Aliso Beach B

8:50 AM

Joseph Tavernier

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #286

1:30 - 2:50 PM

Daniel Tayag

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay D

8:50 AM

Alyssa Taylor

Biological Sciences/ Dance

 

Oral Session II

Emerald Bay A

3:20 PM

Seraphim Telep

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:10 AM

Seraphim Telep

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #324

1:30 - 2:50 PM

Quentin Tercenio

Chemistry

 

Poster Session ~ #30

1:30 - 2:50 PM

Sandy Thai

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #170

1:30 - 2:50 PM

Tho Thai

Pharmaceutical Science

 

Oral Session II

Doheny Beach D

4:20 PM

Bryce Tham

Computer Science

 

Poster Session ~ #318

1:30 - 2:50 PM

Bryce Tham

Computer Science

 

Oral Session I

Moss Cove B

9:50 AM

Blake Theilacker

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Mya Thin

Biological Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay D

9:50 AM

Victoria Thompson

Drama

 

Oral Session I

Woods Cove A

8:30 AM

Sarah Thong

Public Health Sciences

 

Oral Session I

Aliso Beach B

8:50 AM

Katie Thorpe

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #372

1:30 - 2:50 PM

Katie Thorpe

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

4:40 PM

Myint Myat Thu

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #182

1:30 - 2:50 PM

Cristina Tinnes

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #289

1:30 - 2:50 PM

Sharon To

Computer Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay C

10:10 AM

Kelsey Tom

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #71

1:30 - 2:50 PM

Chrisanta Tomaneng

Public Health Policy

 

Oral Session II

Doheny Beach C

4:00 PM

Therasa Topete

History/ Religious Studies

 

Poster Session ~ #303

1:30 - 2:50 PM

Damian Torres

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Jesus Torres

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Jesus Torres

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Jesus Torres

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #332

1:30 - 2:50 PM

Christian Totoiu

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:10 AM

Andrew Tran

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #390

1:30 - 2:50 PM

Anthony Tran

Psychology

 

Poster Session ~ #390.10000000000002

1:30 - 2:50 PM

Anthony Tran

Psychology

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:50 AM

Brandon Tran

Materials Science Engineering

 

Poster Session ~ #94

1:30 - 2:50 PM

Bryant Tran

Biological Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach A

4:20 PM

Cuong Tran

Microbiology & Immunology

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:40 PM

Julia Tran

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #56

1:30 - 2:50 PM

Julia Tran

Public Health Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove A

4:20 PM

Julia Tran

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #375

1:30 - 2:50 PM

Ngoc Trinh Tran

Cognitive Sciences/ Criminology, Law and Society

 

Poster Session ~ #134

1:30 - 2:50 PM

Ngoctran Tran

Biological Sciences

 

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

4:20 PM

Ngoctran Tran

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #8

1:30 - 2:50 PM

Peter Tran

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:50 AM

Thomas Tran

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #177

1:30 - 2:50 PM

Tien Tran

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #405

1:30 - 2:50 PM

Tina Tran

Criminology, Law & Society

 

Oral Session II

Woods Cove A

3:20 PM

Yanet Trejo

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Brandon Trieu

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay A

10:10 AM

Kevin Trieu

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crystal Cove Auditorium

8:50 AM

Andy Trinh

Chemistry

 

Oral Session I

Newport Beach B

8:30 AM

Donald Trinh

Philosophy

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:20 PM

Justine Trinh

Asian American Studies/ Mathematics/ Classics

 

Poster Session ~ #258

1:30 - 2:50 PM

Khoi Trinh

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #171

1:30 - 2:50 PM

Hau Truong

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #62

1:30 - 2:50 PM

Catherine Tsai

Nursing Science

 

Poster Session ~ #111

1:30 - 2:50 PM

Jui-Ting Tsai

Public Health Policy/ Public Health Sciences

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:10 AM

Daniel Tseng

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #214

1:30 - 2:50 PM

Tori Tucker

Developmental & Cell Biology

 

Poster Session ~ #213

1:30 - 2:50 PM

Tori Tucker

Developmental & Cell Biology

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:50 AM

Alejandra Turcios

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #376

1:30 - 2:50 PM

Robert Twidwell

Psychology & Social Behavior/ Social Ecology

 

Poster Session ~ #286

1:30 - 2:50 PM

Shanka Udugampola

Chemical Engineering/ Computer Science & Engineering

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

4:00 PM

Sabrina Ung

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Woods Cove C

3:20 PM

Jennifer Uong

Biological Sciences

 

Oral Session I

Doheny Beach D

9:50 AM

Anurag Vaddi Reddy

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Martin Valdez

Biomedical Engineering

 

Oral Session II

Pacific Ballroom B

4:20 PM

Blaine Valencia

Film & Media Studies/ Political Science

 

Oral Session I

Moss Cove A

9:30 AM

Yunuen Valencia

Education Sciences/ Public Health Policy

 

Poster Session ~ #416

1:30 - 2:50 PM

Daisy Valle

Education Sciences/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:00 PM

Sheng Vang

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

9:30 AM

Nuria Varela

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #331

1:30 - 2:50 PM

Carlos Vasquez

Chemistry

 

Poster Session ~ #320

1:30 - 2:50 PM

Micheal Vavro

Computer Science

 

Poster Session ~ #370

1:30 - 2:50 PM

Gabriela Vazquez

Education/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:00 PM

Salomon Velasquez

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #443

1:30 - 2:50 PM

Jarrod Ventura

Education Sciences/ Film and Media Studies

 

Oral Session II

Doheny Beach A

4:40 PM

Daisy Vera

Chicano/Latino Studies/ Political Science

 

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Joahnnna Vergara

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #316

1:30 - 2:50 PM

Mari Vidauri Macias

Information & Computer Science

 

Poster Session ~ #168

1:30 - 2:50 PM

Mary Villarreal

Chemistry

 

Poster Session ~ #277

1:30 - 2:50 PM

Jazmin Villegas

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #108

1:30 - 2:50 PM

Leyna Vo

Biological Sciences

 

Oral Session II

Aliso Beach B

4:00 PM

Nikolai Vogler

Computer Science

 

Oral Session I

Doheny Beach D

8:30 AM

Brenden Vogt

Computer Science & Engineering

 

Poster Session ~ #282

1:30 - 2:50 PM

Nicholas Vong

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #357

1:30 - 2:50 PM

Lakshmi Vrittamani

Human Biology

 

Oral Session II

Crescent Bay B

4:00 PM

Albert Vu

Computer Science

 

Poster Session ~ #30

1:30 - 2:50 PM

Ariel Vu

Biological Sciences

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Audrey Vu

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #92

1:30 - 2:50 PM

Brian Vu

Biology/Education

 

Poster Session ~ #172

1:30 - 2:50 PM

Estelle Vu

Microbiology & Immunology

 

Poster Session ~ #314

1:30 - 2:50 PM

Henry Vu

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #143

1:30 - 2:50 PM

Michelle Vu

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #216

1:30 - 2:50 PM

Michelle Vu

Biological Sciences

 

Oral Session I

Aliso Beach A

9:10 AM

Jenny Vuong

International Studies/ Sociology

 

Oral Session II

Emerald Bay E

4:40 PM

Francesca Vuono

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #14

1:30 - 2:50 PM

Prema Vyas

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #236

1:30 - 2:50 PM

Griffith Wagner

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #2

1:30 - 2:50 PM

Tameena Wais

Biological Sciences

 

/Poster Session ~ #86

1:30 - 2:50 PM

Paul Walker

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #140

1:30 - 2:50 PM

Brooke Wallace

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #453

1:30 - 2:50 PM

Daniel Waller

Biological Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emma Walsh

Dance/ Education Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emma Walsh

Dance/ Education Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Emma Walsh

Dance/ Education Sciences

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Timothy Wan

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #346

1:30 - 2:50 PM

Alicia Wang

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Doheny Beach A

8:50 AM

Alicia Wang

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #262

1:30 - 2:50 PM

Austin Wang

Civil Engineering

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

3:20 PM

Chenyao Wang

Urban Studies

 

Poster Session ~ #374

1:30 - 2:50 PM

Hongdi Wang

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #285

1:30 - 2:50 PM

Ruihong Wang

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:20 PM

Ruthannah Wang

Electrical Engineering

 

Oral Session I

Student Services II, Room 1010

9:10 AM

Ryan Wang

Art

 

Poster Session ~ #284

1:30 - 2:50 PM

Shirby Wang

Software Engineering

 

Poster Session ~ #398

1:30 - 2:50 PM

Shixuan Wang

Education Sciences

 

Poster Session ~ #275

1:30 - 2:50 PM

Xingdong Wang

Aerospace Engineering

 

Oral Session II

Doheny Beach D

3:40 PM

Zuozhi Wang

Computer Science

 

Poster Session ~ #280

1:30 - 2:50 PM

Zuozhi Wang

Computer Science

 

Poster Session ~ #281

1:30 - 2:50 PM

Michael Wegener

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #254

1:30 - 2:50 PM

Michael Wiedeman

Chemical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay C

8:30 AM

Sabrina Will

Genetics

 

Poster Session ~ #64

1:30 - 2:50 PM

Emily Williamson

Nursing Science

 

Poster Session ~ #302

1:30 - 2:50 PM

Travis Wolf

Computer Engineering

 

Oral Session II

Newport Beach A

3:40 PM

Kellie Won

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #350

1:30 - 2:50 PM

Candace Wong

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #351

1:30 - 2:50 PM

Candace Wong

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Crescent Bay C

4:20 PM

Emily Wong

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #296

1:30 - 2:50 PM

Jasmine Wong

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #218

1:30 - 2:50 PM

Justin Wong

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

9:50 AM

Simon Wong

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #190

1:30 - 2:50 PM

Simon Wong

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #358

1:30 - 2:50 PM

Tina Wong

Biological Sciences

 

Oral Session I

Newport Beach A

10:10 AM

Amanda Woodbury

Biological Sciences

 

Oral Session II

Woods Cove A

4:20 PM

Amanda Woodworth

Public Health Sciences

 

Poster Session ~ #406

1:30 - 2:50 PM

Jonathan Woolley

Economics

 

Poster Session ~ #70

1:30 - 2:50 PM

Anthony Wovenu

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #308

1:30 - 2:50 PM

Kurtis Wragg

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #263

1:30 - 2:50 PM

Justin Wu

Civil Engineering

 

Poster Session ~ #347

1:30 - 2:50 PM

Tiffany Wu

Psychology

 

Poster Session ~ #270

1:30 - 2:50 PM

Tina Wu

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #369

1:30 - 2:50 PM

Julia Xiao

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Yihang Xin

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Crescent Bay B

9:10 AM

Haosen Xing

Mechanical Engineering

 

Oral Session I

Doheny Beach A

10:10 AM

Hanqing Xu

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Emerald Bay A

4:40 PM

Jiarui Xu

Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove C

4:20 PM

Kevin Xu

Neurobiology

 

Poster Session ~ #275

1:30 - 2:50 PM

Lei Xu

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #307

1:30 - 2:50 PM

Sihao Xu

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #449

1:30 - 2:50 PM

Kristen Yabuno

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #145

1:30 - 2:50 PM

Rayan Yahia

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #425

1:30 - 2:50 PM

Helary Yakub

Social Policy and Public Service

 

Oral Session II

Emerald Bay D

3:00 PM

Helary Yakub

Social Policy and Public Service

 

Poster Session ~ #285

1:30 - 2:50 PM

Jieneng Yang

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #393

1:30 - 2:50 PM

Ahmed Yassine

Psychology

 

Oral Session I

Pacific Ballroom A

8:30 AM

Priscilla Yau

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Woods Cove B

9:30 AM

Katayoun Yazdi-Nejad

Neurobiology

 

Poster Session ~ #150

1:30 - 2:50 PM

Katayoun Yazdi-Nejad

Neurobiology

 

Oral Session I

Woods Cove C

9:50 AM

Gordon Yee

Human Biology

 

Poster Session ~ #15

1:30 - 2:50 PM

Gordon Yee

Human Biology

 

Oral Session II

Emerald Bay B

4:40 PM

Joshua Yeung

Public Health Policy

 

Poster Session ~ #380

1:30 - 2:50 PM

Julia Yi

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #187

1:30 - 2:50 PM

Yuanyuan Yi

Biological Sciences/ Chemistry

 

Poster Session ~ #195

1:30 - 2:50 PM

Yuexi Yin

Biological Sciences

 

Oral Session II

Student Services II, Room 1010

3:00 PM

Katrina Yip

Education Sciences/ Psychology and Social Behavior

 

Poster Session ~ #342

1:30 - 2:50 PM

You Jin Yoon

Anthropology/ Criminology, Law & Society

 

Oral Session II

Crescent Bay B

3:40 PM

Ryan Yoshikawa

Chemical Engineering

 

Poster Session ~ #199

1:30 - 2:50 PM

Rahaf Younan

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #4

1:30 - 2:50 PM

Emily Young

Cognitive Sciences

 

Poster Session ~ #81

1:30 - 2:50 PM

Tanin Zadeh

Biological Sciences

 

Oral Session II

Pacific Ballroom A

4:20 PM

Serena Zadoorian

Psychology

 

Poster Session ~ #186

1:30 - 2:50 PM

Araxi Zakarian

Biological Sciences

 

Lunch Performance

Performance Studio 1100

12:20 PM

Mackenzie Zakoor

Business Economics/ Drama

 

Oral Session I

Emerald Bay A

8:30 AM

Parsa Zamani

Biomedical Engineering

 

Oral Session I

Emerald Bay B

8:30 AM

Timothy Zaragosa

Aerospace Engineering/ Materials Science Engineering/ Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #205

1:30 - 2:50 PM

Setareh Zareh

Biological Sciences

 

Oral Session II

Woods Cove B

3:00 PM

Setareh Zareh

Biological Sciences

 

Oral Session I

Emerald Bay C

9:30 AM

Ronak Zebarjedi

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #424

1:30 - 2:50 PM

Nestor Zepeda

Criminology, Law and Society/ Psychology & Social Behavior

 

Oral Session II

Doheny Beach A

3:20 PM

Cayla Zhang

African/ American Studies/ Asian American Studies

 

Poster Session ~ #33

1:30 - 2:50 PM

Luxi Zhang

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #287

1:30 - 2:50 PM

Ningfeng Zhang

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #359

1:30 - 2:50 PM

Shuo Zhang

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Shuo Zhang

Psychology & Social Behavior

 

Poster Session ~ #279

1:30 - 2:50 PM

Tejia Zhang

Electrical Engineering

 

Poster Session ~ #271

1:30 - 2:50 PM

Yiqing Zhang

Electrical Engineering

 

Oral Session II

Woods Cove A

3:00 PM

Anna Zhao

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #306

1:30 - 2:50 PM

Luyao Zhao

Mechanical Engineering

 

Poster Session ~ #169

1:30 - 2:50 PM

Yuran Zhen

Pharmaceutical Science

 

Poster Session ~ #377

1:30 - 2:50 PM

Esther Zheng

Psychology & Social Behavior

 

Oral Session I

Emerald Bay A

9:30 AM

Yongxiao Zhou

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #18

1:30 - 2:50 PM

Bingyao Zhu

Biological Sciences

 

Poster Session ~ #62

1:30 - 2:50 PM

Jason Zhu

Nursing Science

 

Poster Session ~ #245

1:30 - 2:50 PM

Lucy Zhuang

Biomedical Engineering

 

Poster Session ~ #13

1:30 - 2:50 PM

Usama Zia

Biological Sciences

 

Oral Session II

Crystal Cove Auditorium

4:20 PM

Kevin Zipser

Cognitive Sciences

 

Oral Session II

Moss Cove B

4:40 PM

Christian Zuluaga

Undeclared